Polacy chcą przychodzić do pracy na 7 rano i mieć ergonomiczne krzesło

Redakcja 17.03.2017
Pracownicy
Fotografia: East News

Raport to odpowiedź na pytanie, czy Polacy są gotowi na zmieniające się na całym świecie sposoby pracy. 

Badanie przeprowadzone przez Kantar TNS Polska na zlecenie Brain Embassy ujawniło, że coraz więcej Polaków preferuje nowoczesny model pracy. 

Kantar TNS Polska zbadał preferencje Polaków dotyczące pracy i opublikował raport zatytułowany "Jak Polacy lubią pracować". Wynika z niego, że nasze podejście do pracy na przestrzeni lat bardzo się zmieniło. Coraz więcej Polaków preferuje nowoczesny model pracy w przestrzeni biurowej zaangażowanej zgodnie z najnowszymi światowymi trendami. 

Jak wynika z badań, pomimo że 58 procent Polaków prezentuje tradycyjną postawę dotyczącą miejsca i sposobów pracy, to aż 42 procent badanych ma nowoczesne podejście do pracy. To osoby, które mają elastyczne godziny pracy i same wybierają, gdzie i jak długo danego dnia będą pracować. Osoby pracujące w ten sposób często mieszają życie prywatne i zawodowe. Oznacza to, że w wolnym czasie pracują, a podczas wykonywania obowiązków służbowych załatwiają także sprawy prywatne. 

Im wcześniej, tym lepiej

Aż dwóch na trzech badanych najchętniej rozpoczynałoby pracę o godzinie 7 lub 8 rano - 67 procent. Z kolei ci, którzy wykonują pracę zdalną, a więc pracują głównie z domu, wykonywanie obowiązków służbowych chcieliby rozpocząć o godzinie 10 rano. Jak się również okazuje, efektywnie pracujemy tylko przez 4-6 godzin w ciągu dnia - tak deklaruje więcej niż co drugi badany.

Co ciekawe, odsetek pracowników preferujących nowoczesny model pracy deklarujących, że może pracować efektywnie dłużej niż 8 godzin dziennie, jest trzy razy wyższy niż u tradycyjnych pracowników. 

Co szczególnie ciekawe, jak czytamy na Be.prowly.com, aż 77 procent badanych Polaków stwierdziło, że w miejscu pracy chcieliby mieć własne, uporządkowane biurko, a na nim laptop, lampkę i ergonomiczne krzesło. Z kolei im młodsi respondenci, tym częściej wskazywali potrzebę posiadania wygodnego fotela z podnóżkiem. 

To, co ważne

Z przeprowadzonych badań jasno wynika, że dobrą efektywność w pracy osiągamy dzięki dobrze sprecyzowanemu zadaniu do wykonania - tak twierdzi aż 65 procent badanych Polaków. Równie ważna jest możliwość wyznaczania samemu tempa pracy i praca w zgranym, lubiącym się zespole. 

A co jest szczególnie ważne dla pracujących Polaków? Przede wszystkim atmosfera pracy, właściwe warunki pracy oraz wygodny dojazd do biura. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów