Naukowcy już wiedzą, które kobiety zdradzają najczęściej. Tych 9 zawodów sprzyja skokom w bok

Redakcja 06.12.2016
Pracownicy
Fotografia: East News

Ci, którzy obawiają się o swój związek, powinni szerokim łukiem omijać te miejsca pracy. 

Mówią, że w pracy najważniejszy jest dobry klimat. I nie ma się czemu dziwić - spędzamy w niej przynajmniej 8 godzin dziennie, a często o wiele więcej. Dobre relacje ze współpracownikami są więc na wagę złota.

Obok przyjaźni mogą jednak narodzić się i romanse, które jak wiemy - zdarzały się, zdarzają się, i zdarzać się będą. Są jednak zawody, w których biurowe romanse są niemal codziennością. A przynajmniej tak twierdzą pracownicy serwisu randkowego Victoria Milan, którzy wśród ponad pięciu tysięcy użytkowników portalu, przeprowadzili sondaż. Badanie dotyczyło wyłącznie kobiet, które przyznały się do zdradzania swojego partnera.

Pracuję, czyli zdradzam

Aż 65 procent z nich przyznało się do romansu w pracy. Co ciekawe, 85 procent nie poleca sypiania z kolegami z pracy. Z kolei 70 procent badanych stwierdziło, że romans w pracy zazwyczaj kończy się źle i może mieć przykre konsekwencje. Choć z pewnością potrafi w pewien sposób uatrakcyjnić pracę i pozwala pozbyć się tak nielubianej przez pracowników monotonii, po zakończeniu związku, atmosfera w pracy może być nie do zniesienia. 

Badanie pokazuje, że nawet jeśli romans w pracy niesie ze sobą spore ryzyko, ludzie chętnie decydują się na skok w bok. Romans sprawia, że praca jest przyjemniejsza - powiedział szef portalu Sigurd Vedal, a jego wypowiedź przytacza Mirror.co.uk. 

Okazuje się, że najbardziej skorzy do romansów są bankierzy, analitycy i brokerzy, czyli wszyscy ci, którzy pracują w sektorze finansów. Na drugim miejscu uplasowali się piloci, stewardzi i stewardessy, a także inni pracownicy zawodowo związani z lotnictwem. Ostatnie miejsce na podium zajmuje służba zdrowia, a więc lekarze i pielęgniarki. 

Poza podium znaleźli się też pracownicy związani z branżą biznesową - szefowie, sekretarki itd. Dalej: sport (zawodnicy, trenerzy), sztuka (aktorzy, modelki, muzycy), branża rozrywkowa (tancerze, didżeje, kelnerki), media (dziennikarze, rzecznicy prasowi, public relations) i prawo (prawnicy, prokuratorzy, sędziowie).

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów