Oto 5 najlepiej płatnych zawodów w Polsce. Dzięki nim można się szybko wzbogacić!

Malwina Wasilewska 25.05.2020
pracująca kobieta
Fotografia: Shutterstock

W tych branżach z pewnością nie będziecie narzekać na finanse. Jakie zawody zapewnią nam najwyższe zarobki?

Każdemu z nas zależy nie tylko na satysfakcji z pracy, ale i jak najwyższych zarobkach. Właśnie dlatego, planując swoją przyszłość zawodową, sprawdzamy, na jakie pieniądze możemy liczyć, pracując w konkretnej branży. Poznajcie listę najlepiej płatnych zawodów w Polsce!

Najlepiej płatne zawody w Polsce

By móc zapewnić sobie w przyszłości życiowy komfort, w momencie planowania kariery kierujemy się nie tylko swoimi predyspozycjami i zainteresowaniami, ale także zarobkami. Jeśli zależy wam na wysokich zarobkach, wybierzcie jeden z poniższych zawodów. Osoby pracujące na poniżej wymienionych stanowiskach zarabiają zdecydowanie najlepiej.

1. Key account manager - ok. 12 tys. zł brutto.

Osoby pracujące jako key account manager zajmują się doradztwem i obsługą klientów korporacyjnych. Negocjują warunki sprzedaży i są odpowiedzialni za analizę i proces realizacji umów. Aby pracować na tym stanowisku, należy ukończyć studia związane z ekonomią, marketingiem lub/i zarządzaniem.

2. Specjalista ds. bezpieczeństwa IT - ok. 12 tys. zł.

Nie jest odkryciem, że osoby wykonujące zawody związane z informatyką zarabiają najlepiej. Właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszą się studia związana z IT. Okazuje się, że na najlepsze zarobki mogą liczyć osoby na stanowisku specjalista ds. bezpieczeństwa IT. Aby wykonywać ten zawód, konieczne jest ukończenie studiów informatycznych.

3. Menedżer ds. marki - ok. 11 tys. zł brutto.

Brand manager to kolejny świetnie płatny zawód w Polsce. Osoby na tym stanowisku zajmują się planowaniem rozwoju marki i wdrażaniem strategii marketingowych. Jeśli chcesz wykonywać ten zawód, powinieneś ukończyć studia związane z zarządzaniem i marketingiem.

4. Radca prawny - ok. 11 tys. zł brutto.

Radcy prawni też nie mogą narzekać na zarobki. Ich zadaniem jest udzielanie pomocy prawnej klientom, prowadzenie spraw cywilnych i rodzinnych, administracyjnych, pracowniczych i gospodarczych, a także pisanie projektów umów i pism sądowych.

5. HR business partner - ok. 10 tys. zł brutto.
HR business partner współpracuje z menedżerami w danej firmie. Jego zadaniem jest opracowywanie strategii zarządzania zespołem w celu realizowania planów firmy. Do wykonywania tego zawodu niezbędne jest ukończenie studiów z zakresu human resources.

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów