NASA szuka chętnych do pracy marzeń. Zapłaci za kilkumiesięczny pobyt w izolacji

Paulina Ermel 01.06.2020
Kosmonauta
Fotografia: Shutterstock

Amerykańska agencja po raz kolejny oferuje zainteresowanym pracę marzeń. Zobaczcie, na czym polega.

30 maja NASA we współpracy z firmą SpaceX wysłała dwóch astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. To pierwszy lot ludzi z USA w kosmos od 9 lat i jednocześnie pierwszy lot realizowany przez prywatną firmę założoną przez Elona Muska.

W niedalekiej przyszłości ta sama rakieta wyprodukowana przez SpaceX ma wysłać kolejnych astronautów w kosmos, a w przyszłości planowane są też kolejne loty na Księżyc i pierwszy lot na Marsa. Aby się do tego przygotować, trzeba przeprowadzić szereg testów, które umożliwią powodzenie tej misji. Dlatego właśnie NASA szuka ochotników do pracy marzeń, którzy w tym pomogą.

NASA szuka chętnych do pracy marzeń

NASA oferuje kolejną pracę marzeń. Tym razem poszukiwani są ochotnicy, którzy poddaliby się ośmiomiesięcznej izolacji w ośrodku szkoleniowym w Moskwie. W projekcie miałaby wziąć udział mała grupa ludzi z różnych krajów.

Amerykańskiej agencji kosmicznej zależy na tym, aby przebadać, jak izolacja wpływa na psychikę, ale też na fizyczność człowieka. Takie testy są niezbędne do tego, aby w przyszłości wysłać ludzi na Księżyc i na Marsa.

NASA obiecuje, że ochotnicy otrzymają sowite wynagrodzenie, ale jednocześnie, żeby się zakwalifikować do projektu, muszą spełnić pewne kryteria. Do pracy mogą kandydować osoby z amerykańskim obywatelstwem, w wieku od 30 do 55 lat. Konieczna jest znajomość języka angielskiego i rosyjskiego.

Podołalibyście takiemu wyzwaniu?

Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura. Aż trudno uwierzyć, że istnieją naprawdę!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów