NASA poszukuje chętnych do pracy marzeń. Na ogłoszenie odpowiedziało już kilkanaście tysięcy kobiet i mężczyzn!

Paulina Ermel 03.04.2020
Kosmos
Fotografia: Shutterstock

Jeżeli szukacie przygody, którą będziecie wspominać do końca życia, ta oferta jest dla was. NASA szuka do pracy marzeń ludzi, którzy polecą w kosmos. Zobaczcie, jakie kryteria trzeba spełnić.

NASA poszukuje ludzi do pracy marzeń. Na czym miałaby ona polegać? Potrzebni są astronauci, którzy polecą na Księżyc i Marsa. I choć agencja rządu USA zastrzega, że kryteria dostania się do takiej pracy są restrykcyjne, mnóstwo osób zgłosiło chęć i gotowość do podjęcia jej!

Zobaczcie, jak dokładnie będzie wyglądała praca marzeń oferowana przez NASA.

NASA poszukuje chętnych do pracy marzeń

NASA poszukuje do pracy osób, które wezmą udział w programie Artemis. Jest to nic innego, jak program lotów kosmicznych o różnych destynacjach. Loty te organizowane są przez NASA, ale też przez firmy prywatne czy Europejską Agencję Kosmiczną. Jednym z pierwszych celów tego programu ma być ponowne wysłanie człowieka na Księżyc. 

I choć ta oferta pracy brzmi jak spełnienie marzeń i najpiękniejsza przygoda życia, trzeba spełnić kilka kryteriów, aby być branym pod uwagę. Przede wszystkim aplikować mogą osoby, które posiadają amerykańskie obywatelstwo. Do naboru mogą zgłaszać się osoby z wykształceniem wyższym w zakresie nauk przyrodniczych, matematycznych lub innych ścisłych. Powinni mieć też przynajmniej 2-letnie doświadczenie w pracy w tych dziedzinach i wylatane 1000 godzin.

NASA ogłosi wybranków latem 2021 roku. Wybrani ochotnicy zostaną zaproszeni na rozmowę, ale też na badania lekarskie w Teksasie. Ponadto przejdą 2-letni specjalistyczny trening, który obejmie szkolenie w robotyce, pracy w przestrzeni kosmicznej i lotach kosmicznych. 

I choć wygląda na to, że pracę tę mogą uzyskać naprawdę wybrani, do NASA spłynęło już ponad 12 tys. CV!

Chcielibyście w ten sposób pracować?

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów