NASA znów oferuje pracę marzeń. Do rozdania ma nawet 4,5 mln dolarów!

Paulina Ermel 16.07.2020
Astronauta
Fotografia: Shutterstock

Tym razem amerykańska organizacja potrzebuje pomocy w dziedzinie elektryczności... na Księżycu!

Niedawno pisaliśmy o tym, że NASA poszukuje chętnych do zaprojektowania "księżycowej toalety". Miałaby ona ułatwić życie osobom, które wybiorą się na Księżyc. Naturalny satelita Ziemi słynie bowiem ze szczątkowej grawitacji, a warunki takie sprawiają wiele problemów, jeśli chodzi o funkcjonowanie tutaj ludzi. Projekt ma związek z misją, która zakłada, że w 2024 roku człowiek po raz kolejny stanie na Księżycu.

Tym razem NASA rusza z projektem, który miałby rozwiązać problemy elektryczności na Księżycu. Ochotnicy mogą się tu zgłaszać ze swoimi ciekawymi pomysłami. Do rozdania jest nawet 4,5 mln dolarów.

NASA oferuje pracę marzeń

Specjaliści z NASA borykają się z problemem dotyczącym tego, jak dostarczyć na Księżyc elektryczność. To właśnie ona jest niezbędna do tego, żeby magazynować tutaj tlen i wodę. W związku z tym organizacja rusza z projektem Watts on the Moon Challenge.

Inicjatywa ma ruszyć we wrześniu 2020 roku i mogą się zgłaszać do niej wszyscy, którzy znajdą odpowiedzi na nurtujące ekspertów pytania.

Przed ochotnikami stanie nie lada wyzwanie. Będą oni musieli przetestować jeszcze na Ziemi - ale w specjalnych warunkach imitujących te, które są na Księżycu - pewne rozwiązania. Do najważniejszych zadań będzie należało: dostarczenie prądu specjalnej platformie działającej wewnątrz krateru - ma ona zbierać i dostarczać wodę; dostarczenie wody urządzeniu oczyszczającemu wodę; dostarczenie energii do zakładu, w którym będzie produkowany tlen.

Na zwycięzców tego "konkursu" czeka niemała nagroda - do wygrania jest nawet 4,5 mln dolarów!

To najbardziej niezwykłe wyspy świata. Niektóre są naprawdę przerażające!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów