16 tysięcy euro za... pięć dni leżenia w wannie. Nietypowa oferta pracy

Magdalena Barszczak 30.10.2018
kobieta odpoczywa w wannie
Fotografia: Shutterstock

Brzmi jak bajka?

16 tys. euro za pięć dni odpoczynku? To nie żart, a oferta pracy Instytutu Medycyny i Fizjologii Kosmicznej w Tuluzie. Poszukiwani są ochotnicy, którzy na ten czas położą się... do wanny. 

16 tys. euro za 5 dni w wannie

Zarabianie na leżąco brzmi kusząco. Autorzy eksperymentu poszukują chętnych w wieku od 20 do 45 lat. Rekrutacja obejmuje osoby zamieszkujące niedaleko Tuluzy. Członkowie Instytutu chcą, by sprawdziły wpływ nieważkości na ludzki organizm.

Śmiałkowie położą się do wanny, jednak nie będą mieli kontaktu z wodą. Zadba o to specjalna tkanina. Uczestnicy projektu będą mogli odczuć efekty podobne do stanu nieważkości. Za swoją "pracę" każdy z nich zainkasuje po 16 tys. euro (ok. 69 tys. zł). 

Za pomocą tzw. suchego zanurzenia można odtworzyć efekty nieważkości na układach czuciowych, motorycznych i sercowo-naczyniowych. (...) Specjalna elastyczna tkanina, zamocowana na zewnętrznej krawędzi wanny, jest odporna na wodę – wynika z informacji zamieszczonej na stronie Instytutu Medycyny i Fizjologii Kosmicznej w Tuluzie. 

Ze zgłoszeń zostanie wyłonionych 20 osób. W sumie badania potrwają dwa tygodnie, ponieważ ochotników czekają jeszcze testy przed i po położeniu się do wanny. Skusilibyście się na taką ofertę?

Zobacz także: Polacy oferują pracę marzeń. Relaks i piękne widoki w pakiecie

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Jeśli kochasz podróże i ciepłe kraje, nie przepracujesz ani chwili:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów