Znudziło ci się wstawianie zdjęć na Instagram? Sprawdź jak szybko usunąć konto!

Julita Buczek 07.09.2018 AKTUALIZACJA: 12.11.2019
jak usunąć konto na instagramie
Fotografia: Pixabay

Jeśli znudził ci się Instagram i nie masz już ochoty na zabawę tą aplikację, sprawdź jak ją usunąć!

Instagram to jedna z najpopularniejszych aplikacji obecnych czasów, bez wątpienia sprawdzi się jako ciekawe hobby, czasami jednak może przyczyniać się do chorobliwego uzależnienia. Aplikacja występuje na systemach Android oraz iOS i cieszy się coraz większą popularnością. W 2017 roku liczba użytkowników przekroczyła 700 mln osób, w Polsce jest ich około 2,5 miliona.

Każdy z nas czasem chce odpocząć od social mediów lub po prostu zmienić koncepcję dodawanych zdjęć. Sprawdź, jak w łatwy sposób poradzić sobie z tym problemem.

Jak usunąć konto na Instagramie?

  • Jeśli chcesz zrobić to szybko i bezproblemowo, Instagram oferuje ci kilka możliwości. Możesz zrobić to na stałe, albo tylko tymczasowo. Jeśli się na to zdecydujesz, Instagram oferuje ci kilka łatwych możliwości.

Zobacz także: Słownik internetowego slangu. Czy wiesz, co znaczy "xd", "idk" czy "lmao"?

Jak trwale usunąć konto na Instagramie?

Trwałe usunięcie Instagrama - krok po kroku

  • Trwałe usunięcia Instagrama z pewnością ułatwi nam to skasowanie danych i zdjęć z sieci. Dzięki temu staniemy się bardziej anonimowi. Jeśli jednak chcesz, aby twoje zdjęcia nie przepadły, musisz wykonać ich kopię zapasową lub pobrać wybrane fotografie. Jeśli zależy ci na trwałym usunięciu Instagrama należy odwiedzić specjalnie przygotowaną do tego celu stronę i tam wybrać opcję usunięcia. Następnym krokiem jest wybranie przyczyny chęci dezaktywacji konta i ponowne wpisanie hasła. Tym samym zatwierdzamy nasz wybór.

Zobacz także: Jak usunąć Facebooka? Wystarczy kilka prostych kroków

Tymczasowe usunięcie Instagrama - prosta instrukcja

  • Jeśli macie ochotę usunąć Instagrama tylko tymczasowo, możecie to zrobić w prosty i łatwy sposób. Wystarczy tylko kilka kliknięć! Aby tymczasowo usunąć Instagram należy zalogować się w aplikacji i kliknąć ikonę naszego profilu. Później wybrać opcję “edytuj profil”. Na ekranie pojawi się opcja tymczasowego wyłączenia konta na Instagramie. Następnie, tak samo, jak w przypadku usunięcia konta należy ponownie podać hasło oraz powód wyłączenia konta.

Obydwie opcje świetnie sprawdzą się, jeśli będziemy chcieli na jakiś czas odpocząć od aplikacji. Pamiętajcie, że nie musicie trwale usuwać konta na Instagramie, możecie je tylko dezaktywować.

Lubisz piękne zdjęcia? Sprawdź Instagram tego utalentowanego fotografa! Jest na co popatrzeć

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów