To najpiękniejsze upominki dla gości komunijnych. Sprawdź, jakie wybrać!

Julita Buczek 27.02.2019
podziękowania dla gości komunijnych
Fotografia: Shutterstock

Dowiedz się, jakie są najpiękniejsze upominki dla gości komunijnych oraz jakie podziękowania sprawdzą się podczas imprezy komunijnej.

Sakrament, a także przyjęcie komunijne to bardzo ważne uroczystości, nie tylko dla dziecka, ale również dla całej rodziny. Przyjęcie Sakramentu Pierwszej Komunii najczęściej świętuje się w gronie rodziny oraz przyjaciół. Bardzo często na tego typu wydarzenie przyjeżdżają z najdalszych zakątków kraju. Ważną tradycją jest również podziękowanie gościom komunijnym, którzy pojawili się na wydarzeniu. Oryginalny prezencik, jako forma podziękowania komunijnego z pewnością się sprawdzi.

Zobacz także: Komunia Święta - jak nie stracić głowy w trakcie przygotowań?

Podziękowania komunijne dla przybyłych gości

Niewielki drobiazg z pewnością ucieszy wszystkich gości. Tego typu drobiazg można położyć niedaleko stołów lub wręczać osobiście, kiedy goście opuszczają spotkanie.

Podziękowania komunijne - pomysły

Jedną z najczęściej wybieranych upominków dla gości są małe pudełka z własnoręcznie napisanym podziękowaniem. Pudełka przybierają najróżniejsze kształty, które mogą stać się ozdobą stołu i być częścią dekoracji. Dużą popularnością cieszą się również pudełeczka z nadrukowanym sercem Hostii. Sklepy internetowe oferują nam bardzo dużo, jednak najczęściej pojawiają się takie w kolorze złotym lub srebrnym. Dzięki temu całość prezentuje się bardzo elegancko i podkreśla komunijny charakter drobiazgu.

  • Kolejnym pomysłem oprócz pudełeczka z podziękowaniem może być coś słodkiego. Słodycze komunijne z pewnością są jednymi z najczęściej wybieranych podziękowań. Popularnością cieszą się cukierki owocowe, kakaowe czekoladki lub mleczne pastylki.

Zobacz także: Wianki komunijne podpowiadamy, które ozdoby są najmodniejsze!

Upominki dla gości komunijnych - co wręczyć na podziękowanie komunijne?

Jeśli chcesz, aby podziękowania komunijne zapadły w pamięć twoim gościom, koniecznie wybierz pamiątkowe figurki. Niewielkie prezenty, które mają maksymalnie 15 cm wysokości, z pewnością sprawdzą się, jako eleganckie drobiazgi będące uzupełnieniem wszystkich komunijnych dekoracji. Z pewnością goście będą oczarowani tego typu prezentem i zapamiętają go na długo.

Szukając ciekawego drobiazgu, jako prezent dla gości komunijnych z pewnością powinniście zainteresować się małym dekoracjami w kształcie aniołków. Tego typu drobiazg z pewnością sprawdzi się element, który nada pięknego charakteru całej dekoracji. W tego typu prezentach ważne jest to, aby były odpowiednio zapakowane, dzięki temu całość będzie prezentować się naprawdę dobrze oraz elegancko. Jeśli chcesz, aby obdarowane osoby zapamiętały datę komunii, koniecznie wygraweruj na upominku datę oraz imię pociechy.

  • Komunijni goście to jedne z najważniejszych osób, którym warto podziękować w tym szczególnym dniu. Prezenty nie muszą być okazałe, pamiętajmy, aby były dawane prosto z serca. Dzięki tego typu drobnym upominkom z pewnością wydarzenie zapadnie wszystkim głęboko w pamięć.

Zobacz także: Ciasta na komunię - poznaj najlepsze przepisy na tę okoliczność!

Sprawdź, jakie są najpiękniejsze torty na Pierwszą Komunię Świętą i zainspiruj się!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów