Kiedy wypada majówka? Jak ją zaplanować? Podpowiadamy!

Julita Buczek 01.03.2019
kiedy wypada majówka jak ją spędzić
Fotografia: Shutterstock

Majówka to idealny czas do zaplanowania jednego z pierwszych wyjazdów po długiej zimie. Dzięki kilku dniom wolnym z pewnością będziecie mogli odpocząć. Sprawdźcie, kiedy wypada majówka oraz, jak przyjemnie ją spędzić!

Majówka bardzo często kojarzona jest z wiosną czy wypoczynkiem, który z pewnością można potraktować jako przedsmak wakacji. Długi, majowy weekend zwany popularnie majówką z pewnością jest jednym z najbardziej wyczekiwanych okresów w roku. Majówka to najczęściej najlepsza okazja do pierwszego tak długiego wyjazdu. Rodziny z dziećmi wyruszają do aquaparków i parków rozrywki. Majówka to również świetna okazja do zorganizowania wyjazdów w góry czy nawet zagranicznych eskapad.

Zobacz także: Do tych państw lepiej nie podróżować samotnie. Są niebezpieczne!

Majówka to idealna okazja rozpoczęcia sezonu wiosenno-letniego. Wiele osób korzysta z kilku dni wolnego w pracy lub bierze urlop i wyjeżdża za miasto, lub zagraniczne wycieczki. Niektórzy preferują domowy relaks, jednak inni stawiają na zajęcia sportowe. Jest wiele opcji do wyboru. Wybierz to, co cię najbardziej interesuje i ciesz się kilkoma dniami wolnymi od pracy.

  • Sprawdź, kiedy wypada długi weekend majowy oraz, co robić w jego trakcie. Dzięki naszym poradom na pewno nie będziesz się nudzić.

Majówka 2019 - kiedy wypada długi weekend w tym roku?

Wiele osób interesuje się tym, kiedy wypada majówka 2019. Jeśli szukasz informacji na ten temat, koniecznie przeczytaj dalszą część naszego artykułu. Majówka to świetny czas, aby móc wyjechać gdzieś za miasto. Dla dużej ilości polaków czas majówki spędzają na mazurach, w górach lub nad morzem.

  • Majówka 2019 rozpocznie się 1 maja, jednak niektórzy mogą wziąć urlop już od 29 kwietnia i zdecydowanie ją sobie przedłużyć. Dzięki temu możemy mieć nawet 9 dni wolnego na przełomie kwietnia oraz maja.
  • Dodatkowo pomiędzy dniami ustawowo wolnymi od pracy 1 maja oraz 3 maja, można wziąć jeszcze jeden dzień wolny od pracy na żądanie lub z urlopu wypoczynkowego.

Jak najlepiej wykorzystać weekend majowy 2019?

Do weekendu majowego jest jeszcze trochę czasu, dlatego możesz już teraz zaplanować swój wyjazd. Jeśli nie wiesz, gdzie wyjechać na majówkę, koniecznie przejrzyj ofertę wszystkich biur podróży. Dzięki nim z pewnością będziesz mógł spędzić ten czas na wypoczynku. Tego typu wyjazd z pewnością sprawdzi się, kiedy nie lubisz sam organizować swoich wycieczek. Weekend majowy spędzony nad morzem lub w górach również może okazać się bardzo trafnym wyborem, dzięki odpowiednio zaplanowanym atrakcjom.

  • Jednymi z najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia podczas majowego weekendu może okazać się wyjazd w polskie góry. Idealnymi na tego typu eskapady okażą się Tatry, Pieniny czy Beskid Sądecki. Ci z was, którzy nie lubią się wspinać, mogą wybrać piękne, polskie morze lub Mazury, które również zachwycają swoją urodą.

Majówka w mieście - co można robić?

Jeśli nigdzie nie wyjeżdżasz, możesz zainspirować się kilkoma naszymi pomysłami. Dowiedz się, co najlepiej robić w majowy weekend.

Grill i spotkanie z przyjaciółmi

  • To jedna z najbardziej klasycznych form spędzania wolnego czasu, kiedy robi się ciepło. Grillowanie na świeżym powietrzu z pewnością przypadnie do gustu tym z was, którzy lubią spędzać czas w gronie bliskich oraz znajomych. Na tarasie lub pod miastem, wszędzie można dobrze wykorzystać ten czas i cieszyć się miło spędzonym czasem.

Rowerowe wycieczki

  • Weekend majowy to idealny czas na wycieczki rowerowe, właśnie wtedy temperatura na taki sport jest optymalna. Jeśli w twojej okolicy są ścieżki rowerowe, koniecznie je wypróbuj, wyprawa będzie jeszcze bardziej przyjemna poza miastem, dlatego z pewnością możesz wybrać się na wycieczkę na Roztocze, aby tam spędzić kilka dni.

Zobacz także: Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze? Zrobisz to w 15 minut! Poznaj 3 proste kroki

Atrakcje w mieście

  • Spędzenie majówki w mieście wcale nie musi być nudne, można iść do kina, muzeum lub do teatru. Jeśli wolisz aktywny wypoczynek, zawsze możesz wybrać się do parku linowego czy na gokarty. Zawsze możesz wybrać się na długi spacer do pobliskiego lasu.

Długi weekend majowy z pewnością można spędzić na wiele różnych sposobów, które każdemu przypadną do gustu. Najważniejsze, aby ten wolny czas zagospodarować najlepiej jak się da. Siedzenie na fotelu przed telewizorem nie zawsze jest dobrą opcją.

Zobacz także: Sprawdź, jak wygląda najbardziej instagramowa restauracja na świecie!

Młodzi ludzie siedzą w namiocie.
Rozwiąż quiz

Odpowiedz na kilka pytań i dowiedz się, jak powinieneś spędzić majówkę

Młodzi ludzie siedzą w namiocie.

1. Gdzie chciałbyś się teraz znaleźć?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów