Lykke zastąpi hygge? Nowy trend, na który warto zwrócić uwagę

Roksana Orlicka 01.03.2019
Lykke
Fotografia: Shutterstock

Lykke to skandynawski trend, który może zastąpić hygge!

Współczesny świat wymusił na nas szybki tryb życia, w którym nie ma czasu na relaks i refleksję. Być może dlatego tak popularnym trendem w ostatnich latach było hygge - duńska filozofia nastawiona na docenianie małych rzeczy i czerpanie szczęścia ze spędzania czasu w domu. Od jakiegoś czasu jednak coraz częściej mówi się o nowym trendzie - lykke

To koniec hygge?

Popularność na życie w "stylu hygge" pojawiła się kilka lat temu. Zapragnęliśmy, tak jak Duńczycy, cieszyć się z małych rzeczy. Wiele osób postanowiło na nowo zaaranżować swoje mieszkania zgodnie z założeniami duńskiej filozofii. Postawiliśmy na minimalizm i postaraliśmy się, żeby w naszych domach było jasno i przytulnie. Dzięki hygge nauczyliśmy się spędzać czas w domu, pod kocem. Rozpalaliśmy świeczki, jedliśmy ciasto własnej roboty i oddawaliśmy się czytaniu książek i słuchaniu muzyki. Okazuje się, że w Skandynawii jest jeszcze inny trend, poświęcony celebracji życia. Nazywa się lykke, czyli "szczęście". 

Lykke - nowy przepis na szczęście

Lykke, w przeciwieństwie do hygge, jest nastawione na spędzanie czasu z najbliższymi. Według tej filozofii to ludzie są kluczem do szczęścia, dlatego powinniśmy mieć do nich zaufanie i podchodzić do nich z życzliwością. Lykke stawia również na ruch, który jest konieczny dla zdrowia i sugeruje, by zachować w pracy odpowiedni balans. Nowy trend podpowiada też, by rozsądnie dysponować pieniędzmi i zamiast gonić za kolejnymi trendami, przeznaczyć je na podróże lub kolację w gronie znajomych. Jak urządzić swój dom w stylu lykke? Konieczny jest duży stół, przy którym będzie mogła spotkać się cała rodzina, by rozmawiać i jeść wspólnie posiłki. Zapomnijcie o pogoni za drogimi meblami i dodatkami lansowanymi na Instagramie - nie potrzebujecie ich do szczęścia! 

Wprowadzicie lykke do waszych domów?

Zobacz także: Lubisz wzory i kolory? Z pewnością zakochasz się w stylu eklektycznym!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów