Dodawanie zdjęć na Instagram jest bardzo proste! Wiedzieliście, że można to zrobić z komputera?

Julita Buczek 11.09.2018 AKTUALIZACJA: 06.11.2019
aplikacja mobilna Instagram
Fotografia: Shutterstock

Jeśli już posiadasz konto na Instagramie, ale nie wiesz jak dodać na nie nowe zdjęcie, koniecznie zapoznaj się z praktycznymi poradami, które z pewnością ci się przydadzą podczas robienia pierwszych kroków w social mediach.

Instagram jest jedną z najchętniej używanych aplikacji którą ma coraz więcej osób. Jeśli lubisz robić i oglądać piękne zdjęcia, koniecznie załóż konto w aplikacji. W aplikacji swoje profile mają również bardzo znane osoby dlatego, jeśli jesteś fanem jakiegoś artysty, koniecznie zacznij obserwować jego konto. Instagram to nie tylko piękne zdjęcia, ale również krótkie filmy oraz IGTV (telewizja Instagrama, w której możemy publikować dłuższe filmy).

Jak dodać zdjęcie na Instagramie?

Są dwie opcje, możesz wgrać je z galerii lub zrobić z poziomu aplikacji Instagram.

Wgrywanie zdjęć na Instagram z galerii zdjęć

 • Jeśli chcesz, aby zdjęcia charakteryzowały się lepszą jakością, koniecznie zrób je za pomocą aparatu w telefonie. Dzięki temu będą w lepszej rozdzielczości, ponieważ aplikacja może pogarszać jakość zdjęć.

Dodawanie zdjęć na Instagram krok po kroku:

 1. Wejdź w aplikację Instagram.
 2. Kliknij przycisk “+” na dole ekranu.
 3. Po kliknięciu otworzy się “Rolka z aparatu”.
 4. Po otworzeniu rolki wyświetlą nam się zdjęcia, które dostępne są w naszej galerii.
 5. Wybieramy interesującą nas fotografię i klikamy na nią, kiedy załaduje się w głównym oknie, możemy przejść do następnego punktu.
 6. Klikamy przycisk “Dalej”.
 7. Otwiera się kolejna strona w aplikacji, która przekierowała nas do możliwości edytowania zdjęcia. To właśnie na tym etapie możemy wybrać interesujący nas filtr oraz edytować zdjęcie. Edycja pozwala nam dostosować jasność, kontrast, strukturę czy nasycenie wybranej przez nas fotografii.
 8. Kiedy już skończysz edytowanie zdjęcia, przechodzisz do następnego etapu.
 9. Kolejnym etapem jest dodanie opisu, osób ze zdjęcia czy lokalizacji fotografii. Nie musisz wypełniać wszystkich rubryk, możesz opublikować zdjęcie bez dodawania opisu. Klikamy przycisk “Udostępnij” i zdjęcie znajdzie się na naszym Instagramie.

Zobacz także: Znudziło ci się wstawianie zdjęć na Instagram? Sprawdź jak szybko usunąć konto!

Jak dodać zdjęcie na Instagram z komputera?

Użytkownicy, którzy nie chcą publikować zdjęć za pomocą aplikacji, mogą to zrobić z poziomu przeglądarki internetowej. Z pewnością taka opcja sprawdzi się, kiedy będziemy chcieli wgrać zdjęcie wykonane aparatem cyfrowym, a nie telefonem. Takie dodawanie zdjęć na Instagram nie wymaga specjalistycznej wiedzy! Sprawdź, jak dodać tego typu zdjęcie w kilku kliknięciach.

 1. Otwórz przeglądarkę, której używasz na co dzień. Następnie wpisz adres Instagram.com i zaloguj się do serwisu.
 2. Kolejny krok to kliknięcie prawy przyciskiem myszy w dowolnym miejscu otwartego okna, a następnie wybranie komendy “Zbadaj”.
 3. W karcie otworzy się nowe okno, w którym należy wyszukać ikony “Toogle device toolbar”. Kliknięcie na nią spowoduje wyświetlenie podglądu witryny jak na urządzeniu mobilnym (telefonie) i spowoduje możliwość dodania zdjęcia z komputera.
 4. Dzięki temu nie musimy już zgrywać zdjęć z komputera na smartfona.

Jak można zauważyć obydwa sposoby da się wykonać szybko i w bardzo łatwy sposób. Aplikacja Instagram cieszy się ogromną popularnością i zyskuje coraz więcej zadowolonych użytkowników.

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Te zdjęcia trzeba zobaczyć! Będziesz pod wrażeniem ich wykonania

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów