Zrobiono pierwsze okulary z materiałów pochodzenia roślinnego

Paulina Szestowicka 04.05.2016
Okulary biodegradowalne
Fotografia: www.craftingplastics.com

Projektantki pracę nad nimi zaczęły nie od szkicowania, ale od przeprowadzenia badań w laboratorium.  

Najsilniejszym trendem w modzie jest ekologia. Okulary z biodegradowalnych tworzył zrobiły furorę na Targach designu w Mediolanie nie ze względu na swój kształt, ale właśnie dlatego, ponieważ nie szkodzą środowisku naturalnemu. 

Crafting Plastics Studio stworzyło kolekcję okularów przeciwsłonczenych Collection 1, która ma być dowodem na to, że wszystko co wychodzi z mody nie musi leżeć na dnie szuflady, a co gorsza, na pewno nie musi leżeć wielu setek lat na wysypiskach śmieci. Niemieckie studio projektowe wymyśliło modele, które zostały stworzone z tworzyw sztucznych, które ulegają biodegradacji, a jednocześnie są bardzo trwałe i modne. 

Okulary z roślin
Fotografia: www.instagram.com/crafting_plastics

Na kolekcję składa się 10 prototypów, z których każdy jest wykonany z innej mieszanki materiałów. Co ważne, wszystkie są pochodzenia roślinnego i z łatwością można z nich formować różne kształty. Projektantki zapewniają, że w swojej pracy są w stanie wykorzystać większość roślin, a nawet skrobię kukurydzianą. Ramki okularów mają kolory, które zostały nadane poprzez użycie barwników naturalnych. 

Założycielki Crafting Plastics Studio, Vlaska Kubusowa i Verena Michels, poznały się na Akademii Sztuki w Berlinie. Od początku wiedziały, że wspólnie chcą tworzyć produkty, nad którymi będą miały pełną kontrolę - od opracowania pomysłu, po moment, kiedy trafią one do kosza na śmieci.  Jak tłumaczą, ważne jest dla nich to, żeby żadna z rzeczy "nie przeżyła" swojego właściciela. 

Okulary z roślin
Fotografia: www.instagram.com/crafting_plastics
Okulary z roślin
Fotografia: www.instagram.com/crafting_plastics
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów