Zmiana czasu zimowego na letni coraz bliżej! Sprawdź, kiedy przestawiamy zegarki

Zuzanna Morska 25.03.2020
Zegarek
Fotografia: Shutterstock

Już niebawem kolejna zmiana czasu. Tym razem z zimowego na letni, z czym wiąże się to, że w jeden z weekendów będziemy spać krócej. Kiedy to nastąpi? I czy to już ostatnia zmiana czasu?

Przed nami kolejna zmiana czasu - tym razem zmieniamy czas z zimowego na letni. Będzie on obowiązywał przez 7 miesięcy. Kiedy dokładnie to nastąpi i w którą stronę przestawiamy zegarki? Koniecznie sprawdźcie!

Zmiana czasu 2020: kiedy przestawiamy zegarki z czasu zimowego na czas letni

Z czasu zimowego na letni przechodzimy w ostatnią niedzielę marca. Wypada to dokładnie w ten weekend - w nocy z 28 na 29 marca. W niedzielę nad ranem przestawiamy zegarki z godziny 2 na 3. Jednak czy to już ostatnia taka zmiana czasu?

Przypominamy, że w marcu 2019 roku posłowie Parlamentu Europejskiego opowiedzieli się za zniesieniem zmiany czasu. Europosłowie zadecydowali, że zmiana w ostatnią niedzielę marca 2021 roku byłaby ostatnią dla krajów, które zdecydują się na przejście na stałe na czas letni. Z kolei ostatnia niedziela października 2021 roku upłynęłaby pod znakiem ostatniej zmiany czasu dla krajów, które wolą pozostać przy czasie zimowym.

A wy co sądzicie o zmianie czasu? Uważacie, że powinna zostać czy powinno się ją znieść?

Ten projekt robi furorę na świecie. Wszystko dlatego, że na zdjęciach pozują gwiazdy wraz ze swoimi młodszymi wcieleniami!

Oceń artykuł
TEMATY:
sen

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów