Zbudowano perkusję z materiału, z którego Nike szyje buty do biegania

Paulina Szestowicka 16.05.2016
Perkusja Nike
Fotografia: www.youtube.com

Okazuje się, że Flyknit nadaje się i do biegania, i do grania. 

Jednym z najciekawszych eksponatów na wystawie "The Nature of Motion" była perkusja w dużej części wykonana z materiału, z którego dotychczas szyto elementy butów sportowych. 

Projektant Martino Gamper stworzył zestaw instrumentów perkusyjnych we współpracy z marką Nike. Wykorzystał tworzywo Flyknit, którym wykłada się wnętrze obuwia. Jest bardzo elastyczne, a jednocześnie bardzo wytrzymałe, dlatego doskonale nadawało się do pokrycia bębnów. Designer zaprojektował trzy wersje bębnów, które różnią się nie tylko wyglądem, ale też wydawanym dźwiękiem. 

Perkusja Nike
Fotografia: www.youtube.com

Podejmując się zrealizowania tego projektu, postawiłem sobie za główny cel zrozumienie na czym polega rytm - powiedział Martino Gamper w rozmowie z Dezeen.com. - Tworzyłem perkusję w ścisłej współpracy z zespołem z Nike, ponieważ potrzebowałem osób, które znają specyfikę materiału Flyknit. Zazwyczaj tworzy się z niego małe rzeczy, a ja zrobiłem duże bębny. 

Co ciekawe, projektant nigdy nie grał na perkusji. Ale trzeba przyznać, że mimo tego, udało mu się stworzyć naprawdę niesamowity instrument. 

Perkusja Nike
Fotografia: www.youtube.com
Perkusja Nike
Fotografia: www.youtube.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów