Zamieszkaj z rodziną i przyjaciółmi w modułowym apartamentowcu

Paulina Szestowicka 01.04.2016
Modułowy apartamentowiec
Fotografia: materiały prasowe

Powstał projekt, który umożliwia dostosowanie do swoich potrzeb nie tylko układu poszczególnych mieszkań, ale także pięter i korytarzy. To kolejna propozycja rozwiązania kwestii drogich nieruchomości. 

Urbaniści i architekci pracują nad kolejnymi projektami, które mają pomóc rozwiązać problem coraz gęstszej zabudowy oraz drożejących nieruchomości. Ich zdaniem najlepszym pomysłem jest budownictwo modułowe i rozsądne balansowanie między przestrzenią publiczną a prywatną. 

Projekt Songpa Micro-Housing, stworzony przez firmę architektoniczną SsD, miałby szansę sprawdzić się nie tylko w krajach azjatyckich, ale i na całym świecie. Pomysłodawcy wyszli poza standardowe myślenie o przestrzeni użytkowej i zaprojektowali budynek, który łączy w sobie przestrzeń prywatną, jak i publiczną.

Dzieje się to za pomocą zastosowania szklanej obudowy i elastycznych boksów, które można dowolnie modyfikować. Cienka granica między tym, co jest wewnątrz mieszkania, a tym co jest wewnątrz, sprawia, że projektem mogą być głównie zainteresowane rodziny oraz grupy znajomych, którzy chcą mieszkać blisko siebie.

Mieszkańcy takiego apartamentowca mogą decydować o wielkości balkonów, grubości ścianek działowych, ilości okien, a nawet zagospodarowaniu przestrzeni użytkowej na parterze, którą można wynająć. Jeżeli sytuacja życiowa któregoś z sąsiadów się zmienia lub wprowadzają się nowe osoby, można utworzyć dodatkowe mieszkania. Ważne jest to, że niektóre pomieszczenia są wspólne - można też udostępnić własny salon lub kuchnię. 

Songpa Micro-Housing pozwala na indywidualne ustalenie, ile osób może zamieszkać w budynku, co przekłada się oczywiście na koszt utrzymania. Czym więcej osób zdecyduje się wykupić własną przestrzeń, tym cena za metr kwadratowy będzie tańsza. Dotyczy to także ziemi, na której stanie apartamentowiec. 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów