Wyprodukowano pierwszy na świecie e-papier z grafenu

Paulina Szestowicka 02.05.2016
E-papier z grafenu
Fotografia: www.pixabay.com

Jeszcze w tym roku może zostać wykorzystany w e-czytnikach. 

Chińczycy próbują udowodnić, że nie należy spisywać e-czytników na straty. Jeszcze w tym roku ma ruszyć produkcja e-papieru, który wytworzono z grafenu. 

Firma Guangzhou OED Technologies stworzyła produkt, który w skrócie można opisać jako elastyczny i jaśniejszy element czytników e-booków.  Charakteryzuje się on wydajniejszą pracą i wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, podniesie komfort czytania w bardzo jasnych pomieszczeniach i na słońcu. Wszystkie czytniki wykorzystujące technologię e-papieru będą znacznie cieńsze niż te, które są obecne na rynku.

Nadal nie rozwiązano kwestii, kto użyje tego innowacyjnego papieru w produkcji e-czytników. Chińczycy twierdzą, że grafenowy e-papier obniży koszty ich produkcji, a to przełoży się na niższe ceny dla konsumentów. 

Informacja o zastosowaniu tej technologii w elektronicznych czytnikach jest zaskakująca, ponieważ dotychczas nie wynaleziono skutecznej metody produkcji grafenu na masową skalę. Jeżeli Chińczykom rzeczywiście to się udało, możemy mówić o przełomie.

Chen Yu, CEO firmy Guangzhou OED Technologies, jest przekonany, że jest to przełomowe odkrycie nie tylko dla branży e-czytników. Już teraz zapowiedział, że ta technologia znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w produkcji innych gadżetów elektronicznych, ale też w branży medycznej. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów