Wiele kobiet i mężczyzn chętnie założy tę torebkę idąc z partnerem do łóżka

Martyna Kraus 25.07.2016
Projekt Stephanie Monty
Fotografia: http://www.dezeen.com/

Młoda projektantka inspirowana własnymi doświadczeniami chce pomagać chorym ludziom. 

Stephanie Monty, tegoroczna absolwentka Uniwersytetu Brunel, w ramach projektu dyplomowego przedstawiła prototyp worka do kolostomii, który sprawdzi się w intymnych chwilach.

Projekt Brytyjki jest zdecydowanie ładniejszą alternatywą dla tradycyjnego woreczka. Produkt skrojony specjalnie na potrzeby osób cierpiących na Chorobę Crohna ma pomagać chorym prowadzić normalne życie i mniej rzucać się w oczy. Wśród jego odbiorców znajdą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ponieważ występuje w wersjach inspirowanych tatuażami oraz koronkową bielizną. Pomysłowe wzory wytłaczone są na silikonowej nakładce.

Do zaprojektowania worka popchnęły mnie problemy kobiet w mojej rodzinie, które zmagały się z tą chorobą. To urządzenie pozwoli ludziom poczuć się pewniej w swoim własnym ciele. Zapewnia też znacznie więcej wolności niż tradycyjny worek - tłumaczy Monty.

Produkt skrojony na miarę potrzeb

Giętkie, elastyczne urządzenie dopasowuje się do ciała użytkownika. Jest pokryte wodoodporną membraną, która w dotyku przypomina ludzką skórę. Silikon może mieć różne barwy i odcienie, w zależności od koloru skóry chorego. Monty pomyślała nie tylko o designie, ale także o aspekcie praktycznym i higienicznym - jej projekt zawiera antybakteryjną wkładkę chroniącą przed powstawaniem stanów zapalnych i infekcji. 

W Wielkiej Brytanii, na skutek przebytych operacji jelit, 250 tysięcy osób zmuszonych jest do noszenia worka do kolostomii. Pomimo szerokiej gamy zaawansowanych technologicznie produktów, nikt nie skupia się na ich estetyce, co powoduje, że worki są niefunkcjonalne i przyczyniają się do dyskomfortu, jaki chorzy odczuwają starając się na co dzień normalnie funkcjonować w społeczeństwie – dodaje Monty.

Projekt Stephanie Monty pojawił się na wystawie 2016 New Designers Exhibition w Londynie. Obecnie projektantka szuka inwestorów i współpracowników chętnych do zainwestowania w prototyp. Być może kiedy uda się uruchomić regularną produkcję, produkt trawi też do Polski, gdzie na Chorobę Crohna cierpi 40 tysięcy osób.

Projekt Stephanie Monty
Fotografia: dezeen.com/
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów