W jakim miejscu powinno się trzymać perfumy? Większość z nas nieprawidłowo je przechowuje

Katarzyna Leszczyńska 21.12.2017
Jak odpowiednio przechowywać perfumy?
Fotografia: pixabay.com

W złych warunkach mogą się szybciej psuć. 

Większość z nas codziennie psika się perfumami, dlatego też oczywiste jest dla nas to, że trzymamy je pod ręką. Zazwyczaj znajdują się one w łazience, na toaletce, albo na szafce w pokoju dziennym. Okazuje się jednak, że nie są to najlepsze warunki do ich przechowywania. Przez to o wiele szybciej się psują, a w końcu dobre perfumy nie są też tanie, więc wolelibyśmy zapewne użytkować je jak najdłużej.

Wielu z nas popełnia ten sam błąd i trzyma perfumy w miejscach, w których są one narażone na zbyt dużą ilość światła słonecznego lub wilgoć. Okazuje się, że tego typu warunki znacznie szkodzą naszym zapachom. Przede wszystkim w tego typu klimacie mogą o wiele szybciej wywietrzeć. Nie wspominając już w zmianie koloru, która przyspiesza proces ich fermentacji, a co za tym idzie, zaczynają brzydko pachnieć. Nie można zapominać też o nakrętkach na buteleczce. Zdarza się, że czasami je gubimy i decydujemy się na trzymanie perfum bez zatyczek, z odsłoniętym dozownikiem. Okazuje się, że to jest dla nich bardzo szkodliwe.

Złe przechowywanie perfum może przyspieszać ich psucie

Jak prawidłowo przechowywać perfumy?

Okazuje się, że istnieją określone warunki, w jakich powinniśmy przechowywać nasze ulubione zapachy. Najlepiej, jeżeli włożymy je do szafki w pokoju. Wówczas będą one miały idealne warunki – nie za gorąco, mało światła i przede wszystkim sucho. Warto też zostawiać oryginalne pudełka od perfum, w których będą one miały najlepsze warunki do odpowiedniego przechowywania.

Choć wiele naszych perfum ma piękne buteleczki i często chcemy pochwalić się nimi naszym gościom, warto zrobić to pod pretekstem zaprezentowania ładnego zapachu. Nie ma sensu narażać drogich perfum na szybkie zepsucie wyłącznie dla szpanu. Poza tym, w szafce będą bezpieczniejsze, ponieważ będzie wówczas mniejsze ryzyko, że przez przypadek spadną i się stłuką. 

Jak prawidłowo przechowywać perfumy?
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów