Uzyskaj unikalny charakter wnętrza dzięki odpowiedniej personalizacji

Julita Buczek 04.12.2018
wystrój wnętrz
Fotografia: Shutterstock

Sprawdź, jak uzyskać unikalne wnętrze, dzięki odpowiedniej personalizacji.

Personalizacja to termin, który obejmuje wiele sfer życia – m.in. modę, aranżację wnętrz czy nawet elektronikę. Coraz więcej firm oferuje nam personalizację swoich produktów, a co za tym idzie, wykracza poza sztywno utarte standardy, podnosząc tym samym jakość oferowanych produktów.

Personalizacja wnętrz krok po kroku

W pokoju dziecięcym

To właśnie tu personalizacja odgrywa szczególną rolę. Każdy mebel oraz element wystroju musi być dopasowany do wieku oraz aktywności dziecka. Warto uwzględnić jego zainteresowania i preferencje, aby dopasować meble do potrzeb i poczucia estetyki małego lokatora. Z pewnością podczas zakupów, warto zwrócić uwagę na kolekcję mebli Forte – Colors, które posiadają wiele przydatnych schowków i półek czy kolekcję Nove, gdzie można wymieniać uchwyty zgodnie z własnymi preferencjami.

colors
Fotografia: Materiały prasowe/ Colors
Materiały prasowe/ Nove
Fotografia: Materiały prasowe/ Nove

W salonie

Salon jest ulubionym miejscem całej rodziny. To tutaj każdy z domowników spędza najwięcej swojego czasu. To prawdziwe serce domu. Warto wybrać meble, które spełnią oczekiwania wszystkich mieszkańców. Duża kanapa, na której zmieści się cała rodzina, będzie idealnym elementem wystroju salonu. Jeśli śledzimy trendy i chcemy wybrać ją zgodnie z nimi, warto zastosować do nich filtr, tak aby pozostała ona w harmonii z tym, co już mamy. Należy pamiętać również o funkcjonalności. Duża, przeszklona witryna z kolekcji Gasparo mebli Forte będzie pełnić funkcję biblioteczki lub serwantki, jednocześnie dając wrażenie głębi, a prześwietlona słońcem świetnie wyeksponuje zbiory bibelotów. Pod telewizor warto wybrać niską szafkę z dużą ilością szuflad lub półek, aby można było umieścić tam zbiory płyt lub książek.

gasparo
Fotografia: Materiały prasowe/ Gasparo

W sypialni

Sypialnia powinna być zacisznym miejscem w naszym domu. W pierwszej kolejności należy wybrać kolorystykę, która nas uspokoi oraz wyciszy emocje. Najlepiej sprawdzą się tu kremowe odcienie, szarości czy brązy. W sypialni należy dobrać meble i dodatki tak, aby ich nadmiar nie zaburzał odpoczynku i harmonii snu - oprócz łóżka znajdować się tam powinny lampki, szafki nocne, oraz komody, w których schowamy najpotrzebniejsze rzeczy.

W garderobie

Jeśli planujemy stworzenie w domu garderoby, należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu. Oprócz dużej ilości szafek oraz półek powinniśmy zainwestować w meble o dużej ilości szuflad - w tej roli sprawdzą się szafy mebli Forte z kolekcji Torino, można dodatkowo uzupełnić o nadstawki, wewnętrzne półki i szuflady. Kolejny ważny dodatek to lustro. W tym sezonie nie wieszamy go na ścianie, a jedynie opieramy o nią. Tutaj właśnie pojawia się motyw personalizacji wnętrz. Rama lustra powinna być dopasowana do całości. Jeśli w garderobie panuje minimalizm również i ten element powinien być zachowany w tego typu stylistyce.

Materiały prasowe/ Torino
Fotografia: Materiały prasowe/ Torino

W gabinecie

Ten pokój jest miejscem do pracy, gdzie spędza się nawet kilkanaście godzin tygodniowo, dlatego warto, aby było to miejsce przytulne i takie, gdzie będziemy czuć się swobodnie. Z pewnością przyda się duże biurko oraz wygodny fotel. Dobre oświetlenie to również ważny element tego pokoju. W gabinecie nie może zabraknąć kilku szafek, które pomieszczą wszystkie potrzebne rzeczy do codziennej pracy. To pomieszczenie należy urządzić meblami w minimalistycznym stylu z kolekcji Mindi mebli Forte, które nie będą rozpraszać uwagi pracującej tam osoby. 

Materiały prasowe/ Mindi
Fotografia: Materiały prasowe/ Mindi

W łazience

Personalizacja w łazience to w głównej mierze odpowiednio dobrane meble. Pamiętajmy, że piękno ukryte jest w niepowtarzalności. Wybierzmy więc meble, które nadadzą pomieszczeniu odpowiedniego charakteru zgodnego z preferencjami domowników. Podczas kompletowania mebli do łazienki warto poznać bliżej kolekcję Ducato producenta mebli Forte.

ducato
Fotografia: Materiały prasowe/ Ducato

W kuchni

W okresie świątecznym stół staje się meblem numer jeden. Stawiamy go w centrum i dostosowujemy do stylu wnętrza oraz domowych tradycji. Warto wspomnieć o tym, że krzesła nie muszą stanowić kompletu i tu warto zastosować personalizację. Tłem dla stołu może być ozdobna konsola lub półka, a nad nią lustro, które z pewnością optycznie powiększy wnętrze. Warto stosować tego typu metodę, gdyż odbijające się w nim przedmioty stworzą również wrażenie głębi.

 

Odpowiednio dobrane meble oraz dodatki sprawią, że wnętrze będzie jeszcze bardziej “nasze”, a my poczujemy się w nim jeszcze lepiej. Ważne, aby przestrzeń była urządzona stylowo, współgrała z tym, co już w niej jest, była skromna, ale elegancka, a dopełnieniem personalizacji wnętrza były wyszukane formy i dobrej jakości materiały, dzięki czemu dom zyska duszę, a wnętrze stanie się niepowtarzalne.

Artykuł sponsorowany powstał we współpracy z Meble FORTE

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów