Trendy w aranżacji wnętrz 2018/2019, nie tylko na Boże Narodzenie

Julita Buczek 04.12.2018
wystrój wnętrz trendy
Fotografia: Shutterstock

Głównymi motywami w aranżacji wnętrz w 2019 roku będą elegancja, wielofunkcyjność oraz minimalizm. To 3 główne nurty, które z pewnością warto wziąć pod uwagę podczas urządzania wnętrza.

Minimalizm i nowoczesność już od wielu sezonów są jednymi z głównych nurtów w aranżacji wnętrz. W nadchodzącym roku z pewnością warto zwrócić na nie jeszcze większą uwagę. Minimalistyczną nowoczesność odnajdziemy nie tylko w dodatkach, ale również w meblach. To właśnie one cechują się prostotą oraz uniwersalnym charakterem. W nowym sezonie fronty mebli są gładkie, a ich powierzchnie powinny zostać wykonane z odpowiednich materiałów. Metal oraz szkło zestawione w odpowiednich proporcjach i neutralnej palecie barw nadadzą wnętrzu unikalnego charakteru. Nowoczesne meble odnajdziemy w kolekcji Starlet White mebli Forte.

Jak urządzić wnętrze krok po kroku zgodnie z trendami na 2018/2019 rok?

Jednym z pierwszych i podstawowych kroków jest wybór kolorów. To właśnie one muszą sprawiać, że będziemy czuć się swobodnie i dobrze w urządzanym wnętrzu. W nadchodzącym roku będą królować pastele. Ten trend pochodzi ze Sztokholmu i jest przykładem iście skandynawskiego stylu. Meble w tym stylu znajdziemy w kolekcji Bianko producenta mebli Forte. Aby jeszcze bardziej poczuć świąteczny klimat, warto zainwestować w meble obite puszystym welurem. Fotel w kolorze butelkowej zieleni lub burgundowa sofa będą świetnie komponować się z pastelowym wykończeniem wnętrza.

bianko
Fotografia: Materiały prasowe/ Bianko

Jeśli nie jesteście fanami kremowych odcieni, koniecznie zdecydujcie się na ciemne brązy i głębokie szarości. To drugi, zaraz po pastelach, trend w aranżacji wnętrz. Surowe odcienie sprawdzą się wśród tych z was, którzy chcą, aby wnętrze nabrało loftowego charakteru. Kolekcja mebli Lombaro Forte świetnie uzupełni industrialne wnętrze.

Podczas wyboru mebli powinniśmy skupić się przede wszystkim na ich funkcjonalności. Przecież ich głównym zadaniem jest to, aby były wygodne, pasowały do wnętrza i spełniały oczekiwania użytkowników. W nadchodzącym sezonie warto wybrać takie, które swoim wyglądem będą przypominać nam o minionych epokach. Jeśli wnętrze urządzimy w bardzo minimalistycznym i nowoczesnym stylu, zawsze możemy dodać jakiś element przypominający swoim wyglądem tamte lata. Tego typu meble znajdziemy w kolekcji Forte - Avinion. Eleganckie oraz bardzo przytulne wnętrza z pewnością znajdą swoich zwolenników również w dzisiejszych czasach. Warto również zaznaczyć, że ówczesne wnętrza były przestronne, dzięki jasnym meblom oraz dobremu oświetleniu. Tego typu zabiegi sprawdzą się również w 2019 roku.

Pamiętajmy, że mniej znaczy więcej. Wnętrze urządzone w sposób minimalistyczny będzie wydawało się optycznie większe, a jeśli dodamy do tego jasne barwy, osiągniemy spektakularny efekt. Biel z delikatnym połyskiem oraz proste, nowoczesne formy odnajdziemy w kolekcji Attention z oferty FORTE.

attencion
Fotografia: Materiały prasowe/ Attencion

Jeśli chcemy osiągnąć udaną aranżację, pamiętajmy o tym, aby stworzyć spójną kompozycję, w której wykorzystamy paletę barw z kolorem przewodnim. Należy wybrać trzy lub cztery elementy w zbliżonych do siebie odcieniach – wówczas całość będzie spójna. W okresie świąt Bożego Narodzenia można uzupełnić wystrój o dodatkowe barwne elementy, jak np. wygodne pufy w kolorze czerwieni oraz złota czy stoliki kawowe z bardzo modnym w tym sezonie marmurowym blatem.

Pamiętajmy, że umiar zawsze wygląda stylowo, dlatego warto postawić na proste oraz funkcjonalne meble, które posłużą przez wiele lat wszystkim domownikom.

Artykuł sponsorowany powstał we współpracy z Meble FORTE

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów