Toyota uBox to pierwszy samochód dla Generacji Z

Paulina Szestowicka 04.05.2016
Toyota uBox
Fotografia: materiały prasowe

Część wyposażenia będzie można wydrukować na drukarce 3D.  

Toyota oraz International Center for Automotive Research (CU-ICAR) Uniwersytetu Clemson w Południowej Karolinie opracowali koncept samochodu dla pokolenia kierowców, które urodziło się po 1995 roku. 

Generacja Z zdaniem pomysłodawców to będą przede wszystkim mali przedsiębiorcy i osoby zakładające start-upy, których będzie charakteryzowało to, że nie chcą pracować stacjonarnie. Pracę zdalną ma ułatwiać mobilne biuro, które na czas weekendu będzie można zmienić w samochód umożliwiający bliskie i dalekie podróżowanie. 

uBox ma przestronne wnętrze, płaską podłogę i fotele, które można nie tylko w łatwy sposób przesunąć, ale też zdemontować. Samochód został wyposażony w wiele wtyczek 110 volt, które pozwolą nie tylko naładować baterię w laptopie czy smartphonie, ale też podłączyć ekspres do kawy czy inne urządzenia, bez których nie możemy się obejść.

Samochód ma być przede wszystkim funkcjonalny, dlatego każdy właściciel będzie mógł go dostosować do swoich potrzeb. Ciekawe jest to, że część wyposażenia uBoxa będzie można wydrukować na drukarce 3D. Auto będzie napędzane silnikiem elektrycznym. Konstruując nadwozie inżynierowie zastosowali technikę prasowania ciągłego do połączenia tworzywa z włókna węglowego z aluminium, dzięki czemu można zamontować szklany dach.

uBox to połączenie pomysłowości i najnowszych technologii, ale póki co tylko w formie prototypu. Jeżeli samochód trafi do sprzedaży, stanie się tak nie szybciej niż w 2020 roku.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów