To urządzenie w prosty sposób zamienia wodę w piwo

Paulina Szestowicka 06.06.2016
Maszyna zamieniająca wodę w piwo
Fotografia: materiały prasowe

Jego wygląd i smak nie różni się od tradycyjnej wersji. 

Już chyba większość osób zapomniała czym są piwa koncernowe. Na fali popularności małych browarów, wiele osób spróbowało swoich sił w warzeniu piwa w domowym zaciszu.

Nie jest to prosty proces, dlatego izraelska firma wyprodukowała urządzenie, które umożliwia dodawanie gazowanej wody do koncentratu piwa. Beer bar by SodaStream pomaga w prosty sposób zrobić piwo osobom, które nie mają nawet podstawowej wiedzy na temat warzenia tego alkoholu.

Finalny produkt zawiera 4,5 procenta alkoholu. Ponoć nie tylko wygląda, ale i smakuje jak tradycyjne piwo. Cały proces ma przebiegać szybko i sprawnie - wystarczy, że zakupimy koncentrat "Blondie" i oryginalne urządzenie. 

Maszyna do zamieniania wody w piwo
Fotografia: www.sodastream.de

Niestety, jeżeli system nawet działa zgodnie z obietnicą producenta, nie można być pewnym, że będzie przebojem wśród miłośników i znawców dobrego piwa. Kubki smakowe piwoszy są bardzo wrażliwe, a przywiązanie do tradycyjnych sposobów warzenia bardzo duże. Producent jednak się nie poddaje i widzi w swoim urządzeniu ogromny potencjał. 

Ta technologia jest doskonałą podstawą do rozszerzenia naszej działalności. Będziemy się starać rozpocząć współpracę ze znanymi markami piwa, które dostarczą nam koncentraty - powiedział Daniel Birnbaum, prezes SodaStream.

Urządzenie początkowo będzie dostępne tylko na oficjalnej stronie internetowej producenta. Pod koniec 2016 roku być może będziemy mogli je kupić stacjonarnie w wybranych sklepach na terenie Niemiec i Szwajcarii. W innych krajach najprawdopodobniej pojawi się rok później. 

Beer Bar by SodaStream
Fotografia: materiały prasowe

Beer Bar by SodaStream

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów