To najładniejsze rzeczy zrobione z łańcuchów rowerowych

Paulina Szestowicka 02.05.2016
Psy z łańcuchów rowerowych
Fotografia: www.unchaineddogs.com

Kolejny dowód na to, że wszystko można wykorzystać w inny sposób. 

Nawet rzeźby z metalu mogą wywoływać pozytywne odczucia i stanowić przyjemną dla oka ozdobę naszego mieszkania. Udowodniła to izraelska artystka, Nirit Levav, która stare lub zepsute części rowerów składa w taki sposób, żeby przypominały psy. 

„Unchained” jest kolekcją rzeźb wykonanych ze starych łańcuchów, pedałów i innych elementów, które na pewno nie mogłyby ponownie zostać wykorzystane w naprawie dwukołowców. Każda przedstawia czworonoga innej rasy i co ważne, wielkość każdej z nich odpowiada rzeczywistej wysokości i wadze zwierzęcia. 

Pies z łańcucha rowerowego
Fotografia: www.unchaineddogs.com
Pies z łańcucha rowerowego
Fotografia: www.unchaineddogs.com

Artystka twierdzi, że na oryginalny pomysł wpadała w serwisie. Przy okazji naprawianie swojego roweru, zobaczyła jak wiele części się marnuje. Od tamtej pory regularnie je skupuje i wykorzystuje w swojej pracy. Wszystko brzmi prosto, jednak połączenie elementów metalowych i ceramiki nie należy do najłatwiejszych czynności. Projektantce to się udało, ponieważ wykorzystała swoje wieloletnie doświadczenie w tworzeniu biżuterii z rzadko spotykanych materiałów. 

Nitri Levav tak bardzo spodobało się tworzenie kolejnych psów, że postanowiła zrezygnować z innych projektów zawodowych. Wydawać by się mogło, że zapotrzebowanie na taki rodzaj sztuki jest bardzo małe. Nic bardziej mylnego. Rzeźby cieszą się coraz większą popularnością i co ważne, wcale nie należą do tanich dekoracji. Ich ceny zaczynają się od 3 tysięcy złotych, a sięgają nawet 60 tysięcy złotych. 

Psy z łańcuchów rowerowych
Fotografia: www.unchaineddogs.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów