To już koniec skandynawskiego minimalizmu! IKEA ogłosiła trzy trendy wnętrzarskie 2019 roku

Magdalena Barszczak 12.12.2018
Trendy IKEA 2019
Fotografia: Materiały prasowe

Który to wasz ulubiony?

Znudził się wam skandynawski minimalizm? Mamy dobrą wiadomość. Ikea prognozuje odwrót od oszczędnych, chłodnych i minimalistycznych wnętrz. Spawdź, jakie trendy będą dominować w 2019 roku!

Szwedzka firma na podstawie Instagrama wybrała najczęściej pojawiające się hasztagi i wytypowała trzy tendencje, które zdominują rynek wnętrzarski w nadchodzącym roku. Będą to... żywe kolory, naturalne materiały i elementy retro.

Najważniejsze trendy wnętrzarskie 2019 roku według IKEA

Skandynawski maksymalizm

W przyszłym roku zapomnimy o skandynawskim minimalizmie, jednak nie całkowicie. Przywitamy maksymalistyczną wersję lubianego przez Polaków trendu. Po inspiracje sięgniemy do lat 70., kiedy dominowały jaskrawe barwy i mocne, wyraziste wzory. W 2019 roku dodatki będą miały odważniejsze kolory, a wnętrza będą utrzymane w cieplejszych tonach.

Skandynawski maksymalizm
Fotografia: Materiały prasowe

Przemyślany monochromatyzm

Najbardziej ponadczasowy trend. Ikea wyjdzie na przeciw osobom, które nie wiedzą, jak ożywić swoje monochromatyczne wnętrza. Spokojne pomieszczenia, w których dominuje jeden kolor, zostaną urozmaicone intensywnymi barwami i odważnymi wzorami. Przemyślany monochromatyzm to łączenie jasnych ścian i mebli np. z głęboką zielenią, granatem czy grafitem.

Przemyślany monochromatyzm
Fotografia: Materiały prasowe

Klimat rustykalnego wybrzeża

Trzeci najchętniej wybierany trend to "rustical coast", czyli nowa odsłona stylu marinistycznego. W 2019 roku modne będą pomieszczenia na wzór letnich rezydencji i kurortów - wszystko inspirowane plażą, muszlami i morską scenerią. Meble będą wyglądały, jakby zbił je naprędce stolarz. Nie zabraknie frędzli i żeglarskich sznurków, a całość będzie utrzymana w morskich, spokojnych kolorach.

Klimat rustykalnego wybrzeża
Fotografia: Materiały prasowe

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Interesujesz się wystrojem wnętrz? Zobacz, jak polska blogerka urządziła swoje mieszkanie

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów