Teraz możemy wyrazić siebie kolorem światła. Lampy sterowane smartfonem to przyszłość designu

Redakcja 18.11.2016
Lampy Aurora
Fotografia: Nanoleaf/Instagram.com

Ultranowoczesne oświetlenie jest dostępne dla każdego. Trudno nie mieć skojarzeń z filmem z Alicią Vikander "Ex Machina".

Oświetlenie w domu jest tak ważne, jak dbanie o porządek. Źle dobrana żarówka albo zbyt mało źródeł światła potrafią przygnębić - tak jak kurz zalegający na półkach i sterta brudów leżąca na podłodze. Ci, którzy mają dość poszukiwania lampy idealnej, która nie kosztuje majątku i która ma nowoczesny, ale nienachalny wygląd, prawdopodobnie zachwycą się projektem Aurora Nanoleaf.

Na pierwszy rzut oka lampy ścienne Aurora Nanoleaf kojarzą się z nowoczesnością, a nawet ze scenografią z filmu z Alicią Vikander "Ex Machina". Jednak te panele świetlne równie dobrze mogą komponować się z pomieszczeniem urządzonym w stylu lat 60. Wystarczy wybrać ciepłe, żółte światło. Za pomocą specjalnej aplikacji kolory oświetlenia można dowolnie zmieniać, tworzyć efekt przenikania się barw, stworzyć sobie domową tęczę.

Domowy designer

Aurora to system połączonych ze sobą trójkątnych modułów, które w dowolnej chwili można ułożyć w sposób, który nam się podoba. Oprócz tego Aurora jest kontrolowana za pomocą smartfona, tak aby osoba obsługująca aplikację mogła ustawić takie kolory oświetlenia ledowego, jaki ma humor. A jak wiadomo, kolory mogą uspokajać, dodawać energii, a nawet nastrajać romantycznie. Nic tylko kupić, bawić się i eksperymentować. 

W przypadku przedmiotów nadzwyczajnych i ekscytujących zwykle bywa tak, że ich cena zwala nóg. Na szczęście lampy Aurora nie rujnują domowego budżetu. Cena za pakiet startowy, w którego skład wchodzi 9 trójkątów, oscyluje w granicach 800 złotych. Za dodatkowe trzy trójkąty należy zapłacić około 250 złotych. W porównaniu z produktami luksusowymi, które oprócz tego, że wyglądają elegancko często nie są warte nawet kilku tysięcy złotych, cena Aurory jest do przełknięcia.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów