Teraz każdy może mieć niebo pełne dźwięków. Oto chmura, z której płynie muzyka

Redakcja 06.10.2016
Głośnik w kształcie chmury
Fotografia: www.vimeo.com

Jako dzieci marzyliśmy o lewitującej deskorolce. Teraz nowym obiektem pożądania będzie ten głośnik.

Making Weather to głośnik, który zachwyci każdego. Wygląda jak prawdziwa chmura, unosi się nad podstawką, sprawia wrażenie, jakby płynął w powietrzu. Kiedy leci z niego muzyka, światełka zamontowane w urządzeniu zapalają się dając efekt błyskawic. 

Jak to działa? Chmura unosi się na owalnym lustrem, które zawiera w sobie kilka magnesów i akumulator litowo-jonowy, dzięki którym chmura jest napędzana i obraca się nie dotykając powierzchni podstawy. Tak więc baza musi być podłączona do źródła energii, a chmura - nie. Obłok wykonuje pełne obroty, może też wynurzać się i zanurzać w domowej atmosferze. Głośnik ukryty w gadżecie działa na Bluetooth, a niebieskie błyskawice to reagujące na dźwięk lampki LED. 

Ten wynalazek jest efektem współpracy projektantów z Richard Clarkson Studio i "wynalazców" z firmy Crealev. Mimo że efekty tej współpracy wydają się być zadowalające - w końcu chmura unosi się, wygląda realistycznie i jeszcze emituje dźwięk, prace nad jej ulepszeniem wciąż trwają. Making Weather nie trafi więc szybko do sprzedaży masowej. Stanie się to dopiero wtedy, kiedy jego twórcy będą w pełni zadowoleni z jego jakości.

Chmura
Fotografia: screen z Vimeo.com
Chmura
Fotografia: screen z Vimeo.com
cmrk
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów