Ten mężczyzna przerobił lustro na wielkiego iPhona. I co ważne, takiego, który naprawdę działa

Redakcja 30.09.2016
Smart mirror Iphone
Fotografia: Youtube.com

Po obejrzeniu tego filmu, każdy będzie chciał mieć taki sprzęt we własnym domu. I nie ma czemu się dziwić.

Mówi się, że potrzeba jest matką wynalazków. Mężczyzna pod pseudonimem Dymekraft pochwalił się na Youtube.com swoim najnowszym dziełem, które nie tylko już zapewniło mu popularność i pozwoliło zarobić, ale również ułatwia mu poranne przygotowania do wyjścia do pracy. Smart mirror wygląda jak zwykłe lustro, które wisi w przedpokojach domów na całym świecie. Różnica polega na tym, że oprócz klasycznej funkcji, czyli odbicia, jest to gigantyczny ekran dotykowy, który obsługuje najnowszy system operacyjny koncernu Apple.

Mężczyzna skonstruował wynalazek po to, aby ułatwić sobie życie. Podczas układania fryzury czy dobierania stroju może więc posłuchać muzyki z aplikacji zainstalowanej w systemie, dokończyć odcinek ulubionego serialu na Netflixie, zamówić taksówkę, a także szybko odpisać na wiadomości, a także poinformować znajomych, że się spóźni. Dymekraft używa lustra w taki sam sposób, w jaki posługuje się iPhonem. Tylko, że przychodzi mu to znacznie łatwiej niż dotychczas - w trakcie codziennych czynności nie musi trzymać smartfona w dłoni.

Na smart mirror wyświetla się godzina i prognoza pogody, więc już chwilę po obudzeniu się, dowiemy się, jak musimy się ubrać i ile czasu pozostało nam do wyjścia z domu. Inteligentne lustro zapada w stan uśpienia po 45 sekundach od ostatniej aktywności, więc nie trzeba tracić czasu na wyłączanie gigantycznego telefonu w obawie, że ktoś przejrzy jego zawartość. Trzeba przyznać, że to ten wynalazek robi naprawdę duże wrażenie i nie ma się czemu dziwić, że zdobył taką popularność w Internecie. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów