Ten kolor ścian jest częściej wybierany niż szary. Trudno w to uwierzyć

Paulina Szestowicka 03.06.2016
Szare ściany
Fotografia: East News

Wbrew przypuszczeniom, prognozy projektantów i designerów okazały się trafne. 

Przez ostatnie miesiące najpopularniejszym kolorem, na jaki malowaliśmy ściany w naszych mieszkaniach, był szary. Większość jego odcieni można śmiało nazwać neutralnymi. Jednak trendy zmieniają się szybko. Właśnie ogłoszono, jaki kolor będzie jego następcą.

Okazuje się, że obecnie najczęściej wybieranym kolorem jest pudrowy róż. Oczywiście ten kolor pojawił się we wszystkich prognozach na 2016 rok i co więcej, jest jednym z najmodniejszych kolorów tego roku ogłoszonych przez Pantone (Rose Quartz). Nikt jednak nie spodziewał się, że barwa, która (jak się okazuje) niesłusznie jest uważana za zarezerwowaną dla pokojów dla dziewczynek, tak szybko zyska na popularności.

Z różnych odcieni różowego można wybrać te najjaśniejsze, których na pewno nikt nie nazwie słodkim lub uroczym kolorem. Pomieszczenia z takimi ścianami są zyskują więcej światła, wydają się bardziej przestronne i co ważne, na pewno nie są przytłaczające. Mieszkania o takich kolorach ścian nie wyglądają ani zbyt romantycznie, a już na pewno nie jak domek dla lalek Barbie. Wystarczy, że przemyślimy aranżację wnętrza i wybierzemy stylowe dodatki.

Pudrowy róż jest nowym szarym. Kto by pomyślał?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów