Ten dom z zewnątrz wygląda jak ruina, ale jego wnętrze zachwyca nowoczesnością

Redakcja 28.03.2017
La Ruina Habitada
Fotografia: www.facebook.com/laruinahabitada/

Pragnienie posiadania nowoczesnego loftu na wsi, właśnie nabrało nowego wymiaru.  

Hiszpańscy architekci ze studia Jesusa Castillo Oli zaprojektowali dom, który z zewnątrz wygląda, jak rozpadająca się ruina. To jednak tylko pozory, bo w środku zachwyca designem. 

Projekt został zrealizowany z myślą o kliencie, który pragnął zamieszkać pośród wiejskiej scenerii hiszpańskiej Palencii. Chciał, aby jego dom z zewnątrz przypominał opuszczony budynek. A ponieważ dla architektów takie marzenie to przyjemne wyzwanie, zabrali się do pracy.

W ten sposób stworzyli intrygujący projekt domu, który otrzymał nazwę "La Ruina Habitada". Choć z pierwotnego budynku pozostała jedynie murowana skorupa, ten fakt architekci potraktowali jak wyzwanie. 

Zjawiskowa ruina

Dom nie został odbudowany ani nawet odrestaurowany. "La Ruina Habitada" została zaadoptowana na potrzeby mieszkalne. Kamienno-ceglany szkielet budynku, kryje w swoim wnętrzu odwołanie zarówno do przeszłości, jak i nowoczesne podejście do architektury. Jak podaje Designboom.com, szklana fasada i przeszklone drzwi umieszczone w ścianach ruiny, oddzielają stary dziedziniec, zapewniając stały widok na oryginalne wnętrze budynku. 

To, co jeszcze odróżnia ten budynek od innych to fakt, że część pierwotnej przestrzeni mieszkalnej przekształcono w nowoczesny loft, a pozostałe ściany stały się ogrodzeniem dla dziedzińca. 

Wszystko wskazuje na to, że przekonanie, że ruina to ostatni etap życia budynku, można włożyć między bajki. 

Zobaczcie niesamowity dom "La Ruina Habitada":

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów