Te tipsy działają jak karta miejska. Może i brzydkie, ale za to jakie przydatne

Martyna Kraus 22.07.2016
Manicure z wbudowanym chipem
Fotografia: instagram.com/luciedavis/

O takiej funkcji sztucznych paznokcie nikt chyba jeszcze nie słyszał. Jednak może się ona okazać bardzo pomocna - szczególnie w godzinach szczytu. 

Do tej pory manicure był raczej usługą luksusową i spełniał funkcję wyłącznie estetyczną. Nie ma co się oszukiwać - bez regularnych wizyt w salonie kosmetycznym można było przeżyć. Lucie Davis, projektantka biżuterii z londyńskiej szkoły mody Central Saint Martins, postanowiła to zmienić i sprawić, że regularny manicure stanie się wręcz koniecznością. 

Artystka w ramach swojej pracy dyplomowej, stworzyła zestaw akrylowych paznokci i nadała im niespotykaną dotąd funkcję. Manicure wykonany jest z tego samego tworzywa co karta miejska, która jest używana przez londyńczyków w metrze. Lucie Daivs umieściła na tipsach ten sam mikrochip, który znajduje się w karcie. Dzięki temu manicure zarówno wygląda jak elektroniczny bilet, ale też działa jak on. 

Mam nadzieję, że ten projekt sprawi, że codzienna droga do pracy lub szkoły będzie nieco zabawniejsza i bardziej przemyślana. Lubię nazywać mój pomysł innowacją na miarę 21 wieku. Chodzi o to, aby w nowy sposób spojrzeć na to, co znamy już tak dobrze i nadać obiektom nowe znaczenie oraz zmienić dotychczasowy sposób myślenia – tłumaczy Davis. 

Ten zarazem prosty i genialny projekt może w istocie rozwiązać wiele problemów komunikacyjnych. Londyn jest metropolią, w której żyją ludzie z całego świata. Wielu z nich kilka godzin dziennie spędza stojąc w korkach lub kolejkach, a także tłoczy się przy wejściu do metra, tramwaju czy autobusu. Zachipowane paznokcie mogłyby znacznie usprawnić przepływ ludzi przez bramki.

Pytanie tylko gdzie wtedy rozpoczynałaby się stylizacja paznokci? Może w biurze do spraw komunikacji miejskiej? I co z mężczyznami, panowie, którzy znacznie częściej niż kobiety stawiają na wygodę, połasiliby się na praktyczny manicure?

Manicure akrylowy z chipem
Fotografia: instagram.com/luciedavis/
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów