Te okulary przeciwsłoneczne działają jak słuchawki bezprzewodowe

Paulina Szestowicka 22.06.2016
Okulary ze słuchawkami
Fotografia: www.kickstarter.com/projects/zungle/zungle-wear-the-beats

Generują specjalne drgania, które przez kości czaszki trafiają do ucha wewnętrznego i w taki sposób słyszymy muzykę. 

Bez względu na to, czy na co dzień używamy małych słuchawek typu pchełki czy nausznych, coraz częściej wybieramy te, które mają Bluetooth. Oczywiście, w wielu przypadkach jakość dźwięku pozostawia trochę do życzenia, ale są sytuacje, w których liczy się przede wszystkim wygoda. Każdy, kto nie chce słuchawek zawieszanych na szyi nosić poza siłownią, latem na pewno będzie chciał okulary Zungle Panther.

Te okulary są połączeniem klasycznych okularów przeciwsłonecznych i głośników. Ich działanie opiera się na specjalnych drganiach, które za pośrednictwem kości czaszki trafiają bezpośrednio do ucha wewnętrznego i wtedy słyszymy ulubioną muzykę. Nie można mieć wątpliwości - jakość dźwięku jest trochę gorsza, ale brak jakichkolwiek kabli i dodatkowych urządzeń sprawia, że Zungle Panther wydają się być idealnym gadżetem na lato. 

Okulary z głośnikami bezprzewodowymi
Fotografia: www.kickstarter.com/projects/zungle/zungle-wear-the-beats

Konkurencja znanej marki

Za pomocą okularów będziemy mogli słuchać muzyki odbierać połączenia bez przerwy przez 4 godziny. Po tym czasie gadżet należy podłączyć do ładowarki.  Nad podobnym pomysłem pracowała kiedyś firma Panasonic, która w 2014 roku pokazała prototyp. Wtedy gadżet nie został wprowadzony do sprzedaży, ale ponoć jego ulepszona wersja ma pojawić się w sklepach już w tym roku. 

Na stronie serwisiu crowdfundingowego Kickstarter widniała informacja, że aby uruchomić produkcję okularów na masową skalę, wystarczy zebrać 50 tysięcy dolarów. Pomysłodawcom udało się zdobyć aż 372 tysiące dolarów, czyli prawie 1,5 miliona złotych. Nie jest jeszcze znana kwota, za którą będziemy mogli kupić okulary, ale na pewno pojawią się w sklepie w listopadzie. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów