W Danii powstanie wyjątkowy deptak. Będzie można spacerować... w koronach drzew

Anna Respondek 02.08.2017
Projekt duńskich architektów
Fotografia: Instagram/effektarchitects

Duńscy architekci stworzyli projekt, któremu oprzeć się będzie trudno nawet ludziom z lękiem wysokości.

Znaleźliśmy dobry powód do tego, aby odwiedzić Danię. W niezwykłych i bardzo starych lasach Gisselfeld, zlokalizowanych na południe od Kopenhagi, powstanie piesza autostrada niemalże w samych koronach drzew. Wszystko to zasługa duńskich architektów, którym zamarzył się spacer na wysokościach. 

Firma EFFEKT zamieściła na swoim profilu na Instagramie niezwykłe zdjęcia, które przedstawiają wielopoziomowy deptak dla ludzi, w samym środku lasu. Projekt nosi nazwę Treetop Exerience i prowadzić będzie do wieży obserwacyjnej. Ukończenie prac przewidziane jest na 2018 rok.

Promenada o długości 600 metrów z każdym kolejnym metrem ma się wznosić w górę, aż po same czubki drzew, które będą w zasięgu ręki. Po drodze będzie możliwość zatrzymać się w wielu stacjach obserwacyjnych i podziwiać roślinność i dzikie ptaki. Pod olbrzymią konstrukcją, częściowo z drewnianych elementów, będzie przepływać rzeka. Uwieńczeniem podniebnej promenady ma być 48 metrowa wieża, w kształcie klepsydry, zakończona tarasem widokowym.

Kto jeszcze w przyszłym roku wybiera się do Dani?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów