Szybsza niż tabletka, lepsza niż termofor. Kobiety ją pokochają

Paulina Szestowicka 14.04.2016
Ból
Fotografia: www.indiegogo.com

Livia skutecznie łagodzi bóle menstruacyjne. Jest mała, kolorowa i bardzo prosta w użyciu. Zobaczcie, jak działa. 

Na bolesne miesiączkowanie cierpi około 50% dorosłych kobiet, a nadal nie znaleziono skutecznego sposobu na radzenie sobie z tym problemem. Stop! To zdanie już jest nieaktualne. 

Livia jest urządzeniem, które wykorzystuje impuls elektryczny i powstrzymuje ból menstruacyjny u jego źródła. Jego działanie opiera się o bramkową teorię bólu, która polega na tym, że każdy impuls nerwowy musi najpierw przejść przez punkt w rdzeniu kręgowym. Livia blokuje bodziec, przez co mózg nie otrzymuje danych odnośnie miejsca i nasilenia skurczu. W rezultacie nasz organizm nie odczuwa żadnych dolegliwości. Twórcy urządzenia zapewniają, że gadżet jest w stu procentach bezpieczny, ponieważ nie uszkadza struktury nerwów, a oszukuje mechanizm informowania o skurczach.

- Kobiety próbują łagodzić dolegliwości spożywając duże ilości środków przeciwbólowych. Livia zapewnia metodę radzenia sobie z bólem, która nie wiąże się ze spożywaniem leków. Wiele badań klinicznych udowodniło skuteczność urządzenia - tłumaczy profesor Bari Kaplan, pracujący w szpitalu dla kobiet w Beilinson. 

Livia
Fotografia: www.indiegogo.com

Lekarstwo ładowane elektrycznie 

Urządzenie Livia składa się z części głównej zasilanej akumulatorem oraz żelowych elektrod przyklejanych do ciała. Naładowany gadżet starcza na kilka użyć. Do zestawu dołączona jest ładowarka oraz silikonowa obudowa dostępna w wielu kolorach. Aby urządzenie zaczęło działać, wystarczy nalepić czujniki na podbrzuszu i uruchomić je poprzez naciśnięcie włącznika. 

Na pomysł stworzenia urządzenia wpadł zespół specjalistów, składający się z inżynierów i lekarzy. Livia będzie dostępna w sprzedaży w październiku 2016 roku. Będzie kosztować ok. 500 zł, ale jeżeli zamówimy produkt w przedsprzedaży, dostaniemy zniżkę w wysokości prawie 50%. 

Livia
Fotografia: www.indiegogo.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów