Stare płyty winylowe teraz są stylowymi etui na okulary

Paulina Szestowicka 10.05.2016
Pokrowiec na okulary z płyty winylowej
Fotografia: www.vinylize.com

Węgierska marka Vinylize udowodniła, że produkty z recyklingu może charakteryzować bardzo dobre wzornictwo. 

Węgierska marka Vinylize odniosła sukces w produkcji okularów i lamp zrobionych z płyt winylowych. Obecnie oferta została powiększona o pokrowce, które głównie miały służyć jako etui na okulary przeciwsłoneczne, ale z powodzeniem zastąpią piórnik czy kosmetyczkę. 

Pomysłodawcy wykorzystali 20 tysięcy płyt gramofonowych o rozmiarze 7 cali. Zostały one wyprodukowane w latach 1950 - 1970, więc ilość zużytych egzemplarzy jest naprawdę spora. Współwłaściciel marki, Zachary Tipton zdradził, że prace nad produktem trwały 6 lat i było warto poświęcić tyle czasu na stworzenie kolekcji, która jest dopracowana w najmniejszym detalu. Każdy z pokrowców został wyceniony na około 200 złotych.

Pokrowce z płyt winylowych
Fotografia: www.vinylize.com

Bracia Zachary i Zoltan Tipton pochodzący z Seattle na oryginalny pomysł na biznes wpadli w 2002 roku, kiedy znaleźli stare płyty winylowe należące do ich ojca. Już trzy lata później wyprodukowali pierwszą parę okularów przeciwsłonecznych. Wszystkie modele są produkowane ręcznie w małej manufakturze. Kolekcje Vinylize uchodzą za luksusowe i są prezentowane na łamach najpopularniejszych magazynów o modzie. 

Co ciekawe, firma Vinylize zajmuje się nie tylko recyklingiem płyt, ale też prowadzi działalność wydawniczą. Studio mieści się w Budapeszcie przy ulicy Belgrád Rakpart 26, w tym samym budynku co showroom i pracownia. 

Pokrowce z płyt winylowych
Fotografia: www.vinylize.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów