Śpisz nago? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość

Dziewczyna z długimi włosami śpi na łóżku nago
Fotografia: Shutterstock.com

Spanie nago ma same zalety. Nie tylko zapewnia wygodę, ale również ma korzystny wpływ na nasze zdrowie oraz wygląd. To co, czas pozbyć się piżamy?

Podczas snu najważniejsza jest oczywiście wygoda. Nic więc dziwnego, że wielu z nas do łóżka zamiast piżamy wybiera… strój Adama. Zwłaszcza w lecie, gdy noce są upalne, ale nie tylko wtedy. Okazuje się, że taki sposób nocowania może mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie! Spanie na golasa to lek, krem przeciwzmarszczkowy i antydepresant w jednym!

Zobacz także: Coraz więcej Polek zdejmuje majtki przed snem. O co chodzi?

Dlaczego warto spać nago?

Przede wszystkim to kwestia temperatury ciała. Im wyższa temperatura, tym trudniej zasypiamy i gorzej nam się śpi. Amerykańscy naukowcy udowodnili, że podwyższone temperatury zaburzają nas zegar biologiczny. Brak snu natomiast ma niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie i wygląd – w końcu nikt nie lubi mieć sińców pod oczami z niewyspania.

Wygląd to jednak nie wszystko. Gdy nie jesteśmy wyspani, jesteśmy o wiele bardziej narażeni na choroby. Po pierwsze, osłabia się nasza odporność, w związku z czym znacznie łatwiej jest złapać przeziębienie. Wirusy to jednak nie wszystko. Wysypianie się chroni również przed chorobami serca, udarami mózgu i cukrzycą typu 2. Przesypianie mniej niż 6 godzin w nocy znacznie zwiększa ryzyko powstawania tego typu schorzeń.

Zobacz także: Śpisz po prawej stronie łóżka? Wiemy, jaką jesteś osobą

Oprócz samego wysypiania istnieje jeszcze jedna zaleta spania nago. Nasza skóra bez wątpienia potrzebuje dostępu do tlenu. Zwłaszcza nasze okolice intymne. To ochroni je przed stanami zapalnymi i innymi chorobami. A dotleniona skóra będzie wyglądać promiennie i młodo. Z takimi argumentami po prostu nie da się walczyć.

Dzięki tym porannym nawykom zachowasz piękną sylwetkę:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów