Słoiki i drukarka 3D to polska odpowiedź na produkt IKEA

Paulina Szestowicka 05.05.2016
Groww szklarnia
Fotografia: materiały prasowe

Porównajcie je i zobaczcie, czym się od siebie różnią. 

Groww jest przedmiotem będącym idealnym rozwiązaniem dla ludzi żyjących w miastach, którzy w swoich domach mają mało przestrzeni, a mimo to chcą hodować rośliny. 

Rośnie w 3D

Mała szklarnia składa się z elementów drukowanych na drukarce 3D oraz zwykłego słoika. Zaprojektowana jest tak, że pasuje do niej standardowy europejski słoik o średnicy 82 mm lub amerykański typu Mason Jar. Doniczka i nakrętka na słoik zostały wydrukowane z PLA, czyli w pełni biodegredowalnego polimeru, który otrzymuje się z surowców naturalnych, na przykład mączki kukurydzianej. 

Żeby wyhodować roślinę, wystarczy, że w doniczce umieścimy odrobinę ziemi i nasiona. Następnie należy je podlać, zakryć kloszem ze słoika oraz wystawić na słońce. Po kilku dniach roślina zacznie kiełkować, a jedyne o czym musimy pamiętać to podlewanie jej raz na jakiś czas. Gdy już będzie wystarczająco duża, możemy przesadzić ją do innej doniczki, a w Groww zasadzić nową.

Groww szklarnia
Fotografia: materiały prasowe

Groww szklarnia

Dobre, bo polskie

Mini szklarnia jest pomysłem polskiego studia UAU project. Produkt jest bardzo podobny do tego, który zaprezentowała kilka tygodni temu IKEA. Różni się on od Groww tym, że został wyposażony w lampy, które dostarczają roślinom odpowiednią ilość słońca nawet jesienią i zimą.

Polska szklarnia jest za to wydrukowana na drukarce 3D z biodegradowalnych materiałów. Plusem Groww jest także to, że jest bardziej mobilna - niewielki słoik można zabrać ze sobą w podróż. Produkt został wyróżniony nagrodą A’design Award 2016.

Groww szklarnia
Fotografia: materiały prasowe
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów