Padł rekord na aukcji. Sprzedali ostatnie Ferrari za 7 milionów dolarów

Mateusz Patyk 06.12.2016
Ferrari LaFerrari
Fotografia: Wikimedia

W planach włoskiego producenta było skonstruowanie 499 aut LaFerrari, jednak postanowiono zrobić jeszcze jeden egzemplarz. 

Na aukcji przeprowadzonej przez dom Sotheby's przy torze Daytona na Florydzie, padł rekord. Jak informuje serwis Theverge.com, po raz pierwszy w historii za auto szczęśliwy licytujący zapłacił 7 milionów dolarów, co odpowiada sumie prawie 30 milionów złotych. Cały zysk przeznaczono dla amerykańsko-włoskiej fundacji pomagającej ofiarom serii wstrząsów, które nawiedziły środkowe Włochy jesienią tego roku.

Ten hybrydowy czerwony pojazd o nazwie LaFerrari (co znaczy w językach romańskich po prostu Ferrari) jest najmocniejszym i najszybszym samochodem marki z rumakiem w logo. Pod maską skrywa moc 950 koni mechanicznych, a jego cena regularna wynosi około 1,3 mln euro (5,8 mln złotych). Ale kupiec sprzedawanego na aukcji 500. egzemplarza nie kierował się tylko dobrym sercem - wiedział, że taka okazja może się nigdy nie powtórzyć, ponieważ był to ostatni wyprodukowany model kultowej już serii.

Wylicytowane LaFerrari wyróżnia się nie tylko kosmicznym kształtem nadwozia. Oprócz legendarnego czerwonego koloru lakieru, samochód zdobi biała linia oraz włoska flaga z przodu, tuż nad potężnym spojlerem. Jednak trudno będzie dojrzeć wszystkie wizualne detale podczas jazdy na szosie z perspektywy przechodnia. Maszyna rozpędza się bowiem do niewyobrażalnych 400 km na godzinę.

Ferrari LaFerrari
Fotografia: Ferrari
Ferrari na Geneva Motor Show
Fotografia: Wikimedia
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów