Przygody Tytusa, Romka i A’Tomka na wyciągnięcie ręki? Niesamowita wystawa w Warszawie!

Julita Buczek 03.04.2019
Jan BIELECKI/East News
Fotografia: Jan BIELECKI/East News

Niesamowita wystawa i aukcja klasyków komiksów. Sprawdź, co będzie na ciebie czekać!

Chyba każdy pamięta przygody trójki przyjaciół. Tytus, Romek i A'Tomek oraz ich historie podbiły serca publiczności na całym świecie. Swoją premierę seria miała w 1957 roku na łamach gazety "Świat Młodych". Autorem tych nietuzinkowych komiksów jest Henryk Jerzy Chmielewski. Świat przedstawiony w komiksie prezentuje się niecodziennie, znajdziemy tam trochę humoru, ale i absurdu. To właśnie za to pokochaliśmy ten komiks.

Zobacz także: Prestiżowa nagroda za wystrój baru. Otrzymały go dwie Polki, możemy być dumni!

Tytus Romek i A'Tomek na rekordowej aukcji

Od 30 marca 2019 roku w warszawskiej Desa Unicum możemy oglądać ilustracje, które pojawiły się w komiksie. Oryginalne plansze komiksowe osiągają zawrotne sumy na aukcjach dzieł sztuki. Rekord należy do projektu okładki XX księgi „Tytusa, Romka i A’Tomka”, która została sprzedana za 75 tysięcy złotych! Na wystawie obejrzymy nie tylko okładki kultowego komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek”, ale również będziemy mogli zapoznać się z planszami zaprojektowanymi przez Bogusława Polcha. Rysownik znany jest z serii o "Wiedźminie", "Kapitanie Żbiku", a także "Bogów z kosmosu". Na wystawie będzie można zobaczyć prace również takich klasyków komiksu jak Papcio Chmiel, Janusz Christa czy Szarlota Paweł.

Kolejnym tematem kwietniowej wystawy jest ilustracja, na niej zostanie zaprezentowana okładka książki „Przygody i wędrówki Misia Uszatka”, którą narysował ilustrator Zbigniew Rychlicki. Na okładce, która została namalowana akwarelą, zachował się stempel oraz adnotacje redakcyjne. Na wystawie zgromadzono również gazetkę "Świerszczyk", którą wydawano od 1945 roku. Czasopismo cechowało się wysokim poziomem artystycznym, za okładki byli odpowiedzialni twórcy polskiej szkoły ilustracji m.in. Halina Zakrzewska-Zaleska czy Anna Gosławska-Lipińska. Na wystawie będzie można obejrzeć również prace takich twórców jak Józef Wilkoń, Janina Konarska czy Kazimierz Mikulski.

materiały prasowe
Fotografia: materiały prasowe
11
Fotografia: materiały prasowe

Wystawa Komiks i Ilustracja: 30 marca-9 kwietnia 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Zobacz także: Ta polska marka odzieżowa podbiła serca redaktorów włoskiego „Vogue′a”!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów