Prezent na komunię od chrzestnej, który spełni marzenia dziecka

Lucyna Juchiewicz 31.07.2020
prezent
Fotografia: Shutterstock

Prezent na komunię od chrzestnej powinien być wyjątkowy, więc jego wybór może nie być łatwy. Co wybrać? Przedstawiamy kilka fantastycznych propozycji, spośród których na pewno uda się każdemu wybrać tę idealną. Oto nasze pomysły!

Rower jako najpopularniejszy prezent na komunię od chrzestnej

Rowery to prezenty na komunię od chrzestnej popularne od lat. Rower miejski czy też górski będzie idealnym prezentem dla dziecka, które nie ma jeszcze roweru lub które ze swojego roweru wyrasta... a także dla chrześniaka lub chrześniaczki, którzy marzą o wybranym, jedynym, najlepszym dla siebie modelu roweru. W przypadku zakupu roweru na prezent na komunię od chrzestnej koniecznie trzeba spytać o zdanie zarówno samą zainteresowaną/samego zainteresowanego, jak i jej/jego rodziców. Miłym akcentem będzie zadbanie o to, by zakupiony przez nas rower był wyjątkowo atrakcyjny wizualnie. Dzięki temu prezent spełni swoje zadanie w stu procentach.

Sprzęty sportowe na prezent na komunię od chrzestnej

Dużym powodzeniem wśród prezentów na komunię od chrzestnej cieszą się sprzęty sportowe takie jak deskorolki, rolki, łyżwy czy hulajnogi. Wybierając dla dziecka taki sprzęt, warto zadbać jednocześnie o odpowiednią ochronę. Kask i ochraniacze będą stanowiły dodatkowy wydatek, jednak warto go ponieść. Obdarowane dziecko z pewnością będzie chciało od razu wypróbować otrzymany prezent.

Zobacz także: Prezent na chrzciny od ojca chrzestnego. 6 najlepszych propozycji 

Sprzęt elektroniczny jako prezent na komunię od chrzestnej

Wiele dzieci w wieku komunijnym marzy o tym, by w prezencie otrzymać upragniony gadżet elektroniczny. Mamy tu duży wybór i w zależności od zasobności portfela, możemy kupić na prezent na komunię od chrzestnej:

  • Laptop,
  • Netbook,
  • Tablet,
  • Czytnik e-booków,
  • Konsolę do gier (tu warto pamiętać o zapewnieniu dodatkowo co najmniej jednej gry),
  • Aparat fotograficzny,
  • Smartfon.

Zwykle konsultujemy z rodzicami zakup swojego prezentu na komunię od chrzestnej, jednak w tym wypadku warto szczególnie podkreślić, że rozmowa z nimi jest konieczna. Nawet jeśli wiemy, że nasza chrześniaczka lub chrześniak marzą o jednym z elektronicznych sprzętów, jej lub jego rodzice mogą nie wyrażać zgody na taki prezent.

Biżuteria w prezencie na komunię od chrzestnej

Jeśli nasza chrześniaczka/chrześniak nie zostali obdarowani łańcuszkiem i medalikiem lub krzyżykiem z okazji chrztu, to teraz jest ku temu znakomita okazja. Zwykle wręcza się je jeszcze przed komunią, ponieważ już w czasie uroczystości dzieci powinny mieć je na szyi. W przypadku dziewczynek dobrym pomysłem będzie prezent na komunię od chrzestnej w postaci kolczyków lub wyjątkowego naszyjnika albo bransoletki. Warto przy tym zadbać o to, by były one na tyle uniwersalne, by posłużyły dziecku co najmniej kilka lat.

Zegarek jako prezent na komunię od chrzestnej

Przez pewien czas moda na zegarki wręczane w prezencie na komunię od chrzestnej lub chrzestnego zanikła. Obecnie jednak powraca w wielkim stylu. Doskonałym pomysłem będzie na przykład zakup zegarka sportowego dla chrześniaka lub chrześniaczki, którzy uprawiają różnego rodzaju sporty. Takie sprzęty mają dużą ilość funkcji, które będą przydatne nie tylko w czasie treningów. Wiele dzieci ucieszy się także z zegarków bez specjalnych udogodnień, za to o wyjątkowym wyglądzie. Decydując się na zakup zegarka na prezent na komunię od chrzestnej, koniecznie trzeba spytać samego zainteresowanego lub samą zainteresowaną, jakie modele są obecnie na topie wśród rówieśników. Dobrze jest też upewnić się w sklepie, w którym będziemy dokonywać zakupu, czy istnieje możliwość zwrotu lub wymiany zegarka.

Zobacz także: Jak zrobić slime? Instrukcja krok po kroku i aż 4 różne przepisy!

Książka na prezent na komunię od chrzestnej

Prezent na komunię od chrzestnej w postaci książki będzie na pewno trafiony, o ile... będzie stanowił dodatek do innego prezentu. Nie jest tajemnicą, że dzieci w dniu komunii liczą na prezenty, które będą spełnieniem ich marzeń. Jeśli więc wiemy, że marzenie chrześniaka lub chrześniaczki będzie spełnione, warto dodać do głównego prezentu bogato ilustrowaną i pięknie wydaną książkę. Może to być Biblia, ale także pozycja dla dzieci związana z wiarą. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by obdarować dziecko jakąkolwiek inną książką. Elegancko będzie wówczas załączyć dedykację, tak by stała się piękną i niepowtarzalną pamiątką. Prezent na komunię od chrzestnej powinien przecież właśnie nią być.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów