Postaw pudełko i płać bardzo niski czynsz

Paulina Szestowicka 05.04.2016
Mieszkanie pudełko
Fotografia: www.dezeen.com

W małej przestrzeni znajdzie się miejsce na łóżko, biurko i szafkę. Zobaczcie, być może to pomysł właśnie dla Was.

25-letni grafik z San Francisco znalazł sposób, jak mieszkać tanio i wygodnie. Czy w taki sposób rozwiąże problem młodych ludzi, jakim jest wynajmowanie drogich mieszkań? 

Rozpoczynając samodzielne życie najczęściej wynajmujemy mieszkanie na spółkę ze znajomym. Często bywa też tak, że współdzielimy pokój lub kawalerkę i po jakimś czasie zaczyna nam brakować przestrzeni tylko dla nas. Peter Berkowitz postanowił temu zaradzić budując pudełko, które postawił w salonie przyjaciela. W taki sposób zyskał przestrzeń dla siebie, jednocześnie płacąc bardzo niski czynsz. 

W drewnianym pudełku znalazło się miejsce na łóżko, biurko i szafkę. Może nie jest to bardzo dużo, ale wystarczająco, żeby móc się wyspać, popracować przy komputerze i schować najpotrzebniejsze rzeczy tak, żeby były zawsze pod ręką. To rozwiązanie dla osób, które bardziej sobie cenią spokój niż dużą przestrzeń. Koszt zbudowania takiego pudełka jest relatywnie niski, jednak trzeba temu poświęcić trochę czasu. Wszystkie elementy musimy skompletować sami, ponieważ tego typu konstrukcje nie są jeszcze w sprzedaży. 

Pomysł może się przyjąć w przypadku mieszkańców bardzo dużych miast, gdzie jest ogromna różnica cenowa między kawalerką a mieszkaniem dwupokojowym. 

Mieszkanie pudełko
Fotografia: www.dezeen.com
Mieszkanie pudełko
Fotografia: www.dezeen.com
Mieszkanie pudełko
Fotografia: www.dezeen.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów