Polskie imiona, które są najbardziej popularne za granicą. Robią prawdziwą furorę

Anna Respondek 09.11.2018
Uśmiechnięte dzieci
Fotografia: Shutterstock

Szczególnie polubili je mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Skandynawii czy Rosji.  

Wybranie imienia dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Obecnie w Polsce można zauważyć dwa ścierające się ze sobą trendy. Jedni rodzice sięgają po typowo staropolskie imiona, inni decydują się na nieco bardziej nietypowe i obco brzmiące. A jak wygląda to za granicą? Okazuje się, że w niektórych miejscach na świecie to właśnie polskie imiona biją rekordy popularności. Dzieje się tak między innymi w Stanach Zjednoczonych czy Skandynawii. Które z polskich imion są największym hitem?

10 polskich imion popularnych za granicą

Stany Zjednoczone

W Stanach Zjednoczonych mieszka wielu Polaków, dlatego wybór typowo polskich imion nikogo nie dziwi. Jednak nie tylko nasi rodacy się na nie decydują. W USA stawia się na dwa męskie imiona: Edward i Stefan, oba łatwo wymówić, a ich brzmienie jest tam samo ładne w polskim jak i angielskim.

Szwecja, Norwegia, Dania

W krajach skandynawskich stawia się na dwa kobiece imiona, które nie tylko łatwo wymówić, ale także nie brzmią bardzo obco, jeśli chodzi o skandynawskie języki. Najpopularniejsze są: Anna-Maria i Marta. 

Włochy, Francja, Hiszpania

W tej części świata pokochano staropolskie imię Franciszek, które jest również popularne u nas w kraju. Co więcej, rodzice noworodków nie decydują się na bardziej lokalny zapis imienia. Jeśli chodzi o kobiece imię, mieszkańcy Włoch, Francji i Hiszpanii wybierają Agnieszkę. 

Ukraina, Rosja

Na wschodzie popularnymi imionami są: Sonia czy Igor. To imiona, które w Polsce są dobrze znane, a na wschodzie idealnie wpisują się w kulturę tych krajów. 

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Polskie gwiazdy uwielbiają się wyróżniać. Zobacz, jakie imiona wybrały dla swoich dzieci:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów