Polska marka tworzy unikatowe przedmioty ze zużytych części samochodowych

Paulina Szestowicka 30.05.2016
[REC. ON]
Fotografia: materiały prasowe

Stworzenie każdego z egzemplarzy zajmuje wiele czasu. Potrzeba wielu godzin cięcia, szlifowania i lakierowania. 

Marka [REC. ON] zaprezentowała nowe kształty lamp i wieszaków, które zostały wykonane z części samochodowych.

Wszystkie elementy użyte do stworzenia unikatowych przedmiotów pochodzą z legalnie działającej stacji demontażu pojazdów. Przy rozbiórce auta należy poddać recyklingowi minimum 85% masy pojazdu, a dzięki temu projektowi można osiągnąć jeszcze lepszy wynik. Designerskie lampy i wieszaki powstały z rzeczy, których nie można powtórnie użyć w tej samej roli, na przykład z tłumików, poduszek powietrznych i tarczy hamulcowych. 

Wyjątkowe na swój sposób

W asortymencie marki trudno o identyczne produkty. Każdy z nich jest unikalny, jeżeli nawet powstaje według tego samego projektu - jego części mają odmienną przeszłość, ponieważ pochodzą z różnych modeli aut. Chcąc podkreślić wyjątkowość każdego z przedmiotów, każdemu nadano jednostkowy numer seryjny. Można śmiało powiedzieć, że każde oznaczenie jest nie tylko symbolem dobrego designu, ale też świadomego wyboru, który przyczynia się do dbania o środowisko naturalne. 

Stworzenie każdego z egzemplarzy zajmuje wiele czasu. Żeby osiągnąć finalny kształt projektu, potrzeba wielu godzin cięcia, spawania, szlifowania, polerowania i lakierowania. Designerski potencjał w częściach samochodowych jest ogromny, a doceniają to zwłaszcza osoby lubiące niebanalną, industrialną estetykę. 

Marka [REC. ON] została założona przez Paulinę i Bartka Bieleckich w 2014 roku. Ona - artystka i specjalistka ds. brandingu, on - inżynier i właściciel stacji demontażu pojazdów. Wzajemnie się zainspirowali i stworzyli jedną z najciekawszych polskich marek. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów