Pijesz herbatę w ten sposób? Naukowcy biją na alarm!

Zuzanna Morska 31.12.2019
Herbata
Fotografia: Shutterstock

Większość z nas robi to źle! Zobaczcie, dlaczego.

Herbata to jeden z podstawowych napojów, jakie towarzyszą nam każdego dnia. Jest wiele rodzajów herbat, spośród których każdy wybiera najlepszą dla siebie. I choć powinno się pić głównie białą i zieloną herbatę, większość z nas pije klasyczną czarną.

Nie ma nic złego w piciu czarnej herbaty pod warunkiem, że zwracamy uwagę na to, jak ją parzymy. A okazuje się, że duża część z nas robi to źle!

Picie herbaty może być szkodliwe

Większość z nas zaczyna dzień od wypicia herbaty. Pobudza żołądek do pracy, rozgrzewa organizm i jest smaczna. Nic więc dziwnego, że ma tak wielu fanów. Okazuje się jednak, że herbata może nam zaszkodzić. I to wszystko przez sposób, w jaki ją zaparzymy.

Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała raport, z którego wynika, że picie herbaty zaparzonej w zbyt wysokiej temperaturze jest szkodliwe dla zdrowia. Organizacja od 15 lat prowadzi badania na grupie 50 tys. osób. 

Wygląda na to, że picie więcej niż dwóch dużych filiżanek herbaty gorętszej niż 60 stopni Celsjusza podnosi ryzyko zachorowania na raka przełyku o ponad 2 razy w porównaniu do osób, które piją chłodniejszy napój. Wszystko przez to, że gorąca herbata podrażnia, a nawet może poparzyć delikatną błonę śluzową przełyku.

A wy jaką herbatę pijecie?

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Poznajcie 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów