Oi! Dzwonek do roweru, który wygląda i brzmi zupełnie inaczej

Paulina Szestowicka 01.04.2016
Oi Bell
Fotografia: materiały prasowe

Dzwonek do roweru Oi! Minimalistyczny i nie rażący wysokim dźwiękiem - czego chcieć więcej? To najmodniejszy dodatek dla rowerzystów w tym sezonie. 

Dzwonki rowerowe zazwyczaj są duże i nie brzmią przyjemnie dla ucha. Na szczęście znalazła się grupa projektantów, którzy stworzyli zupełnie inny sygnalizator. Udowodnili, że nawet takie akcesoria mogą wyglądać designersko.

Tak brzmi prawdziwy dzwonek do roweru

Studio projektowe Knog zmieniło wygląd dzwonka rowerowego, który niemal od powstania wygląda tak samo. Projektantom przeszkadzała nie tylko przestarzała forma, ale też dźwięk, który ich znaniem jest zbyt irytujący. Pierwszym krokiem do stworzenia nowego sygnalizatora było założenie, że nie będzie miał on kopuły i na pewno nie będzie wystawać poza ramę. I taki też jest Oi Bell

- Jesteśmy pierwszą taką grupą projektantów. Niewielki zespół tworzą inżynierowie, osoby od kreacji graficznych i pozytywnie zakręceni ludzi, którzy chcą wszystko kwestionować - tak mówią o sobie pomysłodawcy dzwonka. - Chcemy zmieniać rzeczy, które zdaniem większości ludzi, nie warto zmieniać.

Proces powstawania Oi Bell był bardzo długi. Przetestowano nie tylko materiały, ale też różne stopnie krzywizny, surowców i łączenia elementów. Efekt finalny prac jest taki, że powstał minimalistyczny dzwonek, który ciężko pomylić z czymkolwiek innym. Co ważne, jego brzmienie jest też zupełnie inne.

- Uderzenie dzwonka jest mocne i szybkie, dzięki temu uzyskaliśmy pożądany efekt. Oi Bell ma kilka tonów. Jeżeli mielibyśmy porównać go do instrumentu muzycznego, który gra jedną nutę, powiedzielibyśmy, że ten dzwonek gra akord - tłumaczą twórcy.

Oi Bell powstał w pięciu stylach. Standardowy model jest wykonany z aluminium, natomiast ten premium - z tytanu. 

Oi Bell
Fotografia: materiały prasowe
Oi Bell
Fotografia: materiały prasowe
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów