O tym domku na drzewie marzy najwięcej użytkowników Airbnb

Redakcja 01.08.2017
Domek cieszący się największą popularnością w serwisie Airbnb
Fotografia: Airbnb

Jest tak popularny, że rezerwować go trzeba z rocznym wyprzedzeniem. 

Airbnb to serwis, który umożliwia dzielenie się z innymi swoją kanapą, pokojem, czy po prostu niewykorzystanym akurat mieszkaniem. Jak przekonują jego twórcy, "Airbnb łączy ludzi dzięki wyjątkowym doświadczeniom z podróży dostępnych na każdą kieszeń". I choć serwis oferuje noclegi w ponad 65 tysiącach miast na świecie w 191 krajach, jeden niewielki, drewniany domek wzbudza szczególne zainteresowanie. 

Secured Intown Treehouse, bo tak nazywa się domek, znajduje się na przedmieściach Atlanty w Stanach Zjednoczonych i jest zawieszony na drzewie. Jego właścicielem jest Peter Bahouth. Jak podaje portal Refinery29.com, miesięcznie, na stronie Airbnb domek odwiedza 300 tysięcy osób. Jest też na "liście marzeń" 147 tysięcy użytkowników serwisu. Nie tak łatwo jest go jednak wynająć. Zainteresowanie jest tak ogromne, że noclegi zarezerwowane są do końca maja 2018 roku. 

Mimo że serwis ma do zaoferowania prawdziwe perełki, jak na przykład nocleg w zamku, a nawet na prywatnej wyspie, to właśnie ten niewielki domek na drzewie bije rekordy popularności. Być może tak wielu ludzi przyciąga fakt, że wykonany jest z ekologicznych materiałów, jest minimalistyczny, a do tego położony w naprawdę urokliwym miejscu otoczonym drzewami. Ma tylko jedną sypialnię, bardzo mały salon i taras. Pomieszczenia połączone są za pomocą mostów linowych, które podświetlone w nocy nadają miejscu magiczny klimat. 

Za dobę zapłacić trzeba 1399 złotych. Warto? Oceńcie sami :-) 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów