Nigdy więcej nie będziemy stresować się tym, że nie umiemy jeść pałeczkami

Redakcja 16.08.2016
Jedzenie pałeczkami
Fotografia: pixabay.com

Nareszcie nie będziemy unikać wyjść do azjatyckich restauracji.

Najlepsze wynalazki są genialne w swojej prostocie. Firma Brown Innovation Group od czterech lat pracowała nad sztućcami, które ułatwią jedzenie ryżu, sushi i makaronu wszystkim tym, którzy mimo starań nie opanowali obsługi pałeczek. W efekcie powstał chork. To połączenie widelca, klasycznych pałeczek i "cheaterów", czyli pałeczek połączonych ze sobą za pomocą małej sprężyny.

Z chorka można korzystać na trzy sposoby. Jak zapewniają producenci, jest to narzędzie uniwersalne - zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych konsumentów kuchni azjatyckiej. Z jednej strony jest zwykły widelec, a z drugiej pałeczki, które same chwytają i co ważne, same trzymają jedzenie. Osoby zaawansowane mogą oczywiście złamać sztuciec na pół i korzystać z niego w klasyczny sposób. 

Chork prawdopodobnie w pierwszej kolejności będzie dostępny w amerykańskiej sieci restauracji Panda Express. Debiut na europejskim rynku gastronomicznym jest tylko kwestią czasu. Internauci są tym wynalazkiem zachwyceni, choć niektórzy twierdzą, że to kolejny niepotrzebny przedmiot, który po prostu jest maszynką do zarabiania pieniędzy.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów