Nigdy nie śpij z telefonem pod poduszką. Dlaczego? To może skończyć się naprawdę źle

Anna Respondek 04.10.2017
Telefony komórkowe
Fotografia: Pexels

Powód jest bardzo prosty. 

Spora część osób nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez telefonu komórkowego. To małe urządzenie zawładnęło społeczeństwem i jest jak jego "prawa" ręka. Niektórzy nawet nocą starają się mieć komórkę przy sobie, tak na wszelki wypadek. 

Okazuje się, że to nie jest dobry pomysł, szczególnie jeśli śpimy z telefonem pod poduszką. Oprócz tego, że komórki non stop poddają nas "promieniowaniu", to jeszcze coraz częściej dochodzi w nich do zaskakujących zjawisk, takich jak wybuchy baterii. Jednym z najgłośniejszych przypadków była historia związana z Samsungiem Galaxy Note 7. Firma była zmuszona wycofać się ze sprzedaży tego modelu, ponieważ dochodziło do coraz częstszych wypadków, które realnie zagrażały życiu ich posiadaczy.

Teraz podobny problem zdaje się mieć Apple. Właściciele IPhone'a 8 Plus nie będą zadowoleni. Coraz więcej zgłoszeń trafia do centrali firmy. Ludzie opisują dziwne "zachowania" swoich telefonów. Póki co doszło do dwóch małych wybuchów. Jeden przydarzył się w Japonii, drugi na Tajwanie. Właściciele urządzeń zapewnili, że korzystali jedynie z oryginalnych ładowarek. 

Jak podaje portal Wp.pl, Apple potwierdziło problem. Specjaliści marki przyglądają się zgłoszeniom. Dla firmy nie jest to nowość, ponieważ "wybuchowe" baterie pojawiły się również w IPhone'ach 7

O czym w takim przypadku należy pamiętać? Jeśli ładujecie telefon nocą, nigdy nie kładźcie go koło głowy, nie zostawiajcie smartfonów na ostrym słońcu, przed ładowaniem zdejmijcie etui i przede wszystkim korzystajcie z oryginalnych ładowarek. 

Chyba lepiej nie tracić głowy dla telefonu. ;)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów