Niesamowita akcja #ToChybaTwoje może skłonić do myślenia!

Julita Buczek 18.04.2019
Greenpeace akcja w Warszawie
Fotografia: Instagram @greenpeace_pl

Niedawno w Polsce możemy zaobserwować prawdziwy wysyp proekologicznych akcji. Wiele osób zdaje już sobie sprawę z wielkiego problemu, jakim są odpady.

Mimo tego, że społeczeństwo jest coraz bardziej uświadomione, wiele koncernów cały czas korzysta z plastikowych opakowań i nic nie wskazuje na to, aby mieli je ograniczyć. Organizacja Greenpeace postanowiła przyjrzeć się jednej z największych firm spożywczych.

Zobacz także: Kampania społeczna, która sprawi, że wzruszysz się do łez!

Akcja "#tochybatwoje, Nestlé"

Niedawno przed siedzibą Nestlé w Warszawie, Greenpeace Polska wysypał, 350 kilogramów plastikowych odpadów. Według organizacji tyle opakowań firma produkuje w ciągu 5 sekund. Na wysypaniu śmieci się nie skończyło, protestujący przygotowali również duży transparent i przykleili go na elewacji budynku. Napis, który widniał na banerze brzmiał, "#tochybatwoje, Nestlé". Organizacja domaga się podania dokładnych danych dotyczących ilości wykorzystywania plastikowych opakowań oraz bardziej ekologicznych pomysłów na dostarczenie produktów do klienta.

Jak się okazuje, akcja w Warszawie jest częścią międzynarodowego przedsięwzięcia skierowanego przeciwko Nestlé (w mediach społecznościowych widnieje pod nazwą #PlasticMonster). Niedawno działacze Greenpeace opublikowali spot, w którym drwią z fikcyjnej postaci głównego urzędnika ds. tworzyw sztucznych w koncernie.

Jeśli akcja was zainteresowała, Greenpeace zbiera podpisy pod specjalnie przygotowaną petycją, którą później przekaże do światowych koncernów spożywczych, wzywając je do zaprzestania produkcji jednorazowego. Według danych, które zebrała organizacja, petycję podpisało już ponad 3 mln osób.

Zobacz także: Przez 4 lata nie wyrzucał śmieci. Ten fotograficzny projekt wami wstrząśnie!

Lubicie adrenalinę? Mamy dla was 9 miejsc, które odwiedzić mogą jedynie ludzie o naprawdę mocnych nerwach!   

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów