Nie dość, że są niezniszczalne, to jeszcze ekologiczne. Tych opon rowerowych nie musimy pompować

Redakcja 10.11.2016
Opony do roweru Nexo Tires i Ever Tires
Fotografia: www.youtube.com

Te opony są spełnieniem marzeń każdego, kto choć raz w życiu, musiał prowadzić rower z pękniętą oponą przez kilka kilometrów.

Potrzeba jest matką wynalazków, a o potrzebie wyeliminowania problemu kapcia albo pękniętej dętki w rowerze ludzkość myśli co najmniej od stu lat. Przyjaciele z Utah w USA, pasjonaci, którzy wspólnie prowadzą sklep rowerowy, wpadli na genialne rozwiązanie. 

Opony rowerowe firmy Nexo produkowane są przy wykorzystaniu polimerów, które zapewniają kołu zdolność do osiągnięcia perfekcyjnego balansu i odporność na warunki atmosferyczne, ale również ponadprzeciętną wytrzymałość. Tu powietrze po prostu nie ma żadnego znaczenia. A i fani ekologii będą zadowoleni. Amerykańskie opony, przez to, że wykonane są z naturalnego materiału, szybko ulegają biodegradacji. 

Kapcie tylko po domu

Nexo oferują dwa rodzaje opon rowerowych. Nexo Tires, które montowane są na istniejącym już kole, wytrzymają bez uszkodzeń i zużycia trasę o długości 5 tysięcy kilometrów i skierowane są do bardziej wymagających rowerzystów. Ever Tires to opony scalone z kołem, mogą być bezproblemowo eksploatowane przez około 8 tysięcy kilometrów. Co ważne, są lżejsze od tradycyjnych opon.

Nic tak nie psuje przejażdżki rowerowej jak kapeć, którego naprawa, jeśli opona pęknie, może drogo kosztować. Aby klienci serwisów rowerowych mogli zaoszczędzić i żeby nie musieli czuć frustracji, stworzyliśmy lepsze rozwiązanie niż klasyczne opony. Wierzymy, że Ever Tires i Nexo Tires będą czymś, o czym zamarzy każdy rowerzysta, zaraz jak się o nich dowie – mówi współzałożyciel firmy Dave Ballard w materiale promocyjnym.

Produkcja opony Nexo polega na topieniu materiału i trwa podobno tylko pół godziny, co zużywa o wiele mniej  energii i materiałów niż produkcja klasycznej opony. Jednak koszt opon pomysłu przyjaciół z Utah nie jest niski. Za Nexo należy zapłacić minimum 300 złotych za parę, a za Ever - 400 złotych. 

Oczywiście jeśli ktoś z Europy zdecyduje się zaryzykować i wymienić swoje stare opony na niemal niezniszczalne, będzie musiał uzbroić się w cierpliwość - przypłyną dopiero na początku sezonu w 2017 roku.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów